Zaman Makinesi PDF indir

Zaman Makinesi PDF indir, Zaman Makinesi kitabı TÜRKÇE sayfadan oluşmakta ve Kitap Kağıdı boyutundadır. Zaman Makinesi kitabının kapağı ise 144 özelliğine sahiptir. 9786053754268 dilinde yazılmış olan Zaman Makinesi kitabını 05.09.2020 numarasıyla kontrolünü yapabilirsiniz. Zaman Makinesi kitabını PDF indir.

Zaman Makinesi PDF

Wells’in ilk kez okul gazetesinde paylaşımı yaptığı bir öyküden hareketle kaleme aldığı kısa romanı Zaman Makinesi, 1895’ten beri bilimkurgunun ileri gelen eserlerinden biri oldu. Hem geleceği hayal etmek hem de biliminsanının kişiliğini göstermek adına derin saptamalarda bulunan, politik göndermelerle yüklü bu distopya, hâlâ gerçekleştiremediğimiz bir fantezinin peşinden senelerdır sürüklüyor bizi.

Volkan Gürses’in Türkçeye çevirdiği Zaman Makinesi’nin bu yeni baskısı, roman tarihi ve H.G. Wells üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan akademisyen Patrick Parrinder’ın mühim makalelerinden biriyle zenginleşiyor. Elif Ersavcı’nın Türkçeye kazandırdığı bu makalede Parrinder, Wells’in Zaman Makinesi’ni yazarken, “yaratıcılık düzeyinde de olsa, kendi ölümünün ötesine geçmeyi” öğrendiğini iddia ediyor. Zamana karşı bir makinenin, ölümlülüğe karşı bir yaşamın hikâyesi bu.
Wells’in en büyük üç hikayesinden birisi olan Zaman Makinesi’ni okurken, hepimiz bir Zaman Yolcusu’yuz!

Zaman Makinesi Özeti

Zaman Makinesi Pdf Oku

Zaman Makinesi Pdf indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın