R. U. R. (Rossum’un Uluslararası Robotları) PDF indir

R. U. R. (Rossum’un Uluslararası Robotları) PDF indir, R. U. R. (Rossum’un Uluslararası Robotları) kitabı 9786257442251 sayfadan oluşmakta ve Karton Kapak boyutundadır. R. U. R. (Rossum’un Uluslararası Robotları) kitabının kapağı ise TÜRKÇE özelliğine sahiptir. R. U. R. (Rossumovi Univerzální Roboti) dilinde yazılmış olan R. U. R. (Rossum’un Uluslararası Robotları) kitabını 11.08.2021 numarasıyla kontrolünü yapabilirsiniz. R. U. R. (Rossum’un Uluslararası Robotları) kitabını PDF indir.

R. U. R. (Rossum’un Uluslararası Robotları) PDF

“Harikulade, berrak, muteber, hüzünlü biçimde gülünç ve kehanet dolu bir sesle günümüze hitap eden olağanüstü bir yazar.” –Kurt Vonnegut
 
“Karel Čapek benzersiz bir yazar. Onun eserlerini okumak büyük bir zevk.” –Arthur Miller
 
“DÜNYADAKİ TÜM ROBOTLAR! İNSANIN BİZİM DÜŞMANIMIZ VE EVRENİN MUSİBETİ OLDUĞUNU BİLDİRİRİZ.”
 
Karel Čapek, halen bilimkurgu ayrı bir tür değilken bu alanda vizyoner eserler üretmiş ve “robot” kelimesini dünya dillerine kazandırmış, hem Çek hem de Avrupa edebiyatının en kıymetli yazarlarından biri. R.U.R. ise yapay zekânın ve robotiğin modern yazın ve sanatta ilk kez manalıca yer bulduğu, öngörülü bir oyun.
 
Rossum’un Uluslararası Robotları’nın ürettiği yüz binlerce işçi robot tüm dünyaya satılıyordu. Robotlar toplumun gereksinimlerinin çoğunu üretecek, insanları çalışmaktan kurtaracak ve insanlık için altın çağı getireceklerdi. Savaşın, açlığın ve yoksulliğin olmadığı bir dünya hayal değildi artık.
 
Robot fabrikasında çalışan mühendisler, İnsanlık Birliği üyesi ve müdürün eşi Helena Gloryová’nın girişimleriyle ürettikleri robotları bir makineden ziyade bir insana yakın tasarlamaya başladıklarında ise, hem kendilerinin hem de insanlığın kaderini yapay ellere teslim edeceklerdi.
 
Her şeyi hafızalarına kaydeden ama yeni bir fikir üretmekten aciz olan robotların sağladığı bu ütopya, bireylerin üremeyi bırakmasıyla anlamını da yitirecekti. Ve yeni dünyanın temelleri bir isyanla atılacaktı.
 
R.U.R., insanın kendi eliyle yarattığı kıyameti.

R. U. R. (Rossum’un Uluslararası Robotları) Özeti

R. U. R. (Rossum’un Uluslararası Robotları) Pdf Oku

R. U. R. (Rossum’un Uluslararası Robotları) Pdf indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın