Don Kişot (Karton Kapak) PDF indir

Don Kişot (Karton Kapak) PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz 9789750815874 sayfalık Karton Kapak boyutunda TÜRKÇE özelliğine sahip Nahide Dikel numaralı 09.08.2019 dilinde yazılmış Don Kişot (Karton Kapak) kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Don Kişot (Karton Kapak) PDF

Don Kişot’u bilirsiniz, hani şu ince-uzun, sakallı, şövalye romanları okuya okuya sonunda şövalye olmaya özenen roman kişiliği. Dulcinea del Toboso’ya âşıktır, kendi gibi zayıf, çelimsiz Rocinante adlı bir atı mevcuttur.
Seyisi-yardımcısı-dostu Sanço Panza ile atışır sürekli olarak.
İşte
yeldeğirmenlerine savaş açan bu âşık, yaşlı şövalye, Miguel de Cervantes Saavedra’nın yazdığı bu romanın başkahramanıdır.

Edebiyatta roman türünün başlangıcı sayılan ve birinci bölümü 1605 senesinde yayımlanan İspanyol edebiyatının bu başyapıtı, yayımlandığı günden bu yana birden fazla dile çevrildi, defalarca basıldı.

Elinizdeki bu kitap, Türk edebiyatının mühim yazarlarından Reşat Nuri Güntekin aracılığıyla Don Kişot’un kısaltılmış, Fransızca bir versiyonundan çevrildi. Kitapta bulunan resimler, Gustave Doré’nin Don Kişot için yaptığı gravürlerden seçildi.

“Okur” olacak birinin mutlaka okuyacağı kitaplar içinde yer alır Don Kişot.
Bir başka deyişle Don Kişot’u okumamış kişi “okur-yazar” sayılmaz.

Don Kişot (Karton Kapak) Özeti

Don Kişot (Karton Kapak) PDF Oku

Don Kişot (Karton Kapak) PDF indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın