Aleme Bir Yar İçin Âh Etmeye Geldik PDF indir

Aleme Bir Yar İçin Âh Etmeye Geldik PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz 200 sayfalık 13.5 x 19.5 cm boyutunda Karton Kapak özelliğine sahip 9786257231978 numaralı TÜRKÇE dilinde yazılmış Aleme Bir Yar İçin Âh Etmeye Geldik kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Aleme Bir Yar İçin Âh Etmeye Geldik PDF

“Sanman taleb-i devlet-i câh etmeye geldik 
Biz âleme bir yâr için âh etmeye geldik”
Yenişehirli Avni
 
“Hayat akıyor, günler geçiyor, sohbet devam ediyor. Varlığın neşesi suretlerin altında kımıldayıp işmar ediyor. Duy o sesi ki seni kendi özüne çağırıyor. İşit o nefesi ki mucizenin diri olduğunu sana fısıldıyor. Konan göçüyor ama dağ yerinde duruyor. Hak ve hakikat uğruna söylenmiş hiçbir söz ve eylem zayi olmuyor. Hiçbir iyilik yok ki dönüp de kaynağına ihsanlar, armağanlar sunmasın. Gönülden çıkmış hiçbir âh yok ki İşiten onu duymasın. Kim yâri sayıklamış da ruhlar pazarından eli boş dönmüş?
 
O hâlde aşk ile bir daha: Âh!”
 
Sadettin Ökten ve Kemal Sayar, “Gönül Sadası’ndan Akisler” serisinin üçüncü kitabında, şairlerin hikmetli sözlerini de yanlarına alarak hayata, insanlığa ve medeniyete dair birçok hususta fikir alış verişinde yer alıyor, birbirlerine felsefi sorular sorarken biz okuyuculara da bu sorular karşısında kendi yanıtlarımızı bulmamız için klavuzluk ediyor…
 
Âleme Bir Yâr İçin Âh Etmeye Geldik, iyilik, güzellik, barış ve aşk üzerine; başucunuzdan ayıramayacağınız, tadına doyulmaz bir sohbet kitabı.

Aleme Bir Yar İçin Âh Etmeye Geldik Özeti

Aleme Bir Yar İçin Âh Etmeye Geldik PDF Oku

Aleme Bir Yar İçin Âh Etmeye Geldik PDF indir

pdf indirme butonu

Yorum yapın