Dünyaya Geldim Gitmeye PDF indir

Dünyaya Geldim Gitmeye PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz 285 sayfalık 13.5 x 19.5 cm boyutunda Karton Kapak özelliğine sahip 9786052169209 numaralı TÜRKÇE dilinde yazılmış Dünyaya Geldim Gitmeye kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Dünyaya Geldim Gitmeye PDF

Bu toprakların derin bilgeliği, bugünü yeniden inşa etmekte bize nasıl bir yol gösterebilir? Gönül, “Çalab’ın tahtı”dır, ses verir; yeter ki biz onun fısıltısını işitelim. Kalp bağırıp çağırmaz, yalnızca fısıldar.
 
Sadettin Ökten ve Kemal Sayar’ın bir çağrışımlar denizinde yol alan doğaçlama konuşmalarından bir araya gelen Dünyaya Geldim Gitmeye adlı kitabın duygusal dokusunu, umut ve iyimserlik teşkil ediyor. Etkin bir iyimserlik.
 
Bu satırlarda yılgınlık ve yeise yer yok. İnsan, elindeki imkânları daha soylu bir hayat sürmek için seferber etmek zorundadır: Gönlü mihver alan bir yolculukta, ödev ahlâkı ve sorumluluk bilinciyle yaşamak. Üzerinde yaşadığımız mübarek toprağın ve altında nefes alıp verdiğimiz mübarek gökyüzünün bize yüklediği emanet şuurunun farkında olmak.
 
İnsan, anlamdan boşaltılmış bir kâinatı fakat bu biçimde yeniden ışıklandırabilir, kozmik yalnızlığından kurtularak, “Allah bes, bâkî heves” dediği bir birlik düşüncesine ulaşabilir.
 
Geldik gidiyoruz, bütün mesele “aşk ile ânı seyretmek”.
 

Dünyaya Geldim Gitmeye Özeti

Dünyaya Geldim Gitmeye PDF Oku

Dünyaya Geldim Gitmeye PDF indir

pdf indirme butonu

Yorum yapın