Tüfek, Mikrop ve Çelik (Karton Kapak) PDF indir

Tüfek, Mikrop ve Çelik (Karton Kapak) PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz 9786052994573 sayfalık Karton Kapak boyutunda TÜRKÇE özelliğine sahip 28.09.2018 numaralı Guns dilinde yazılmış Tüfek, Mikrop ve Çelik (Karton Kapak) kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Tüfek, Mikrop ve Çelik (Karton Kapak) PDF

TÜRKİYE’YE ÖZEL ÖNSÖZLE
 
“Bu kitap tüm kıtalardaki bireylerin on üç bin yıllık kısa tarihi. Herkes ve her şey anlatılıyor. Farklı kıtalardaki farklı toplumların farklı gelişmelerini ikna edici ve bilimsel bir biçimde açıklayarak ırkçı yaklaşımları yerle bir ediyor… İlk iki sayfayı okuduktan sonra elinizden bırakamayacaksınız.”
Paul R. Ehrlich, Stanford Üniversitesi
 
“Büyüleyici… İnsanlık tarihini anlamak için bir temel oluşturuyor.”
Bill Gates 
 
“Büyük soruların ve büyük yanıtların kitabı.”
Yuval Noah Harari
 
“İnanılmaz derecede kapsamlı bir kitap. Jared Diamond diğer bir çok yazarın başaramadığını başarıyor ve altı yüz sayfa içinde tüm dünyanın tarihini başarılı bir biçimde anlatıyor. Son senelerda insanlık tarihi ile ilgili basılmış en mühim ve okunaklı kitaplardan biri.” 
Nature
 
“İnsanlık tarihi incelemelerinda ciddi ve çığır açıcı kitaplar fakat her nesilde bir geliyor. Tüfek, Mikrop ve Çelik de bu klasiklerin içinde yerini almaya hazır… Diamond teknolojiye olan hâkimiyetini geniş bir tarihsel kapsamla birleştiriyor. Yıllardır bu kadar özenli ve geniş kapsamlı bir kitap basılmamıştı.”
Washington Times
 
“Jared Diamond, bilimsel verileri herkesin anlayabileceği bir biçimde açıklıyor ve insanlık tarihinin nasıl geliştiğini merak eden herkesin ilgisini çekecek bir konuyu işliyor… Irkçı yanıtlara karşılık bilimsel temelli bir teori üreterek herkese büyük bir iyilik yapmış. İnanılmaz derecede ilgi çekici bir kitap.”
Los Angeles Times
 
 
 Dünya üzerinde yaşayan bütün bireylerin 13.000 yıllık tarihi…
 
İnsanlık tarihi, devletler, savaşlar, keşifler, icatlar ve yeniliklerle doludur. İmparatorluklar kurulup yıkılırken, tarihin seyrini değiştiren, kıtaların kaderlerini tespit eden olaylar yaşandı. Lakin insanlık tarihi nasıl başladı ve nasıl şekillendi? Anadolu ve Orta Doğu coğrafyası tarihin akışında neden bu kadar mühim? Neden Avrasya’da atlar evcilleştirilebilirken Afrika’da zebralar evcilleştirilemedi? Neden Amerika kıtasının yerlileri Avrupa’yı istila etmedi de tersi oldu? Neden bazı toplumlar zenginken diğerleri yoksul kaldı?
 
Tüfek, Mikrop ve Çelik, insanlık tarihinin en can alıcı ve mühim sorularını soran ve bilimsel ispatlarla yanıtlayan olağanüstü bir eser. Biyoloji, coğrafya, dilbilim ve tarih gibi bir çok alandan yararlanarak yazılmış, “Batılı” koşullandırmalardan arınmış, geleceği gösteren bir tarih kitabı.
 
Dinlerin nasıl dünyaya geldiğu, devletlerin nasıl kurulduğu, mikropların ve onlara bağlı hastalıkların nasıl oluştuğu, tarım ve hayvancılığın yaşamımızdaki önemi, yazının neden icat edildiği, insanoğlunun teknolojiyi nasıl ve neden geliştirdiği, insanlık tarihinin temellerinin neler olduğu ayrıntı kısmıyla bu kitapta inceleniyor. 
 
Ve tüm hikâye bundan 13.000 yıl önce Orta Doğu’da yaşayan bir insanın bir buğday tanesini toprağa ekmesiyle başlıyor.
 
 
“Sanatsal, bilgilendirici ve keyifli… Bir konunun önceden akla hiç gelmemiş yönlerini aydınlatan bir pencere görmek gibisi yoktur ve Jared Diamond da tam anlamıyla bunu yapmış.”
 William H. McNeil, New York Review of Books

“Bu kitabın kapsamı ve açıklayıcı gücü olağanüstü.”
The New Yorker

Tüfek, Mikrop ve Çelik’te açıkça görebilinmekte ki, hiçbir bilim insanı sosyal meseleleri Jared Diamond kadar açıkça ve rahatlıkla anlatamıyor. Bu olağanüstü derecede başarılı kitapta biyoloji ve tarih bilimlerini birleştiren Jared Diamond insan durumunu hiç olmadığı kadar derinlemesine anlatıyor.”
 Edward O. Wilson, Harvard Üniversitesi

“Sahip olanlar ve olmayanlardan bir araya gelen dünyamızın nasıl oluştuğunu açıklayan nefes kesici bir kitap. Daha önce hiç bu kadar büyük bir uzmanlık ve şefkatle işlenmemiş bir konu.”
The Times

“Fevkalade ve ikna edici bir kitap. Kapsamı ise olağanüstü.”
 Observer

“Bu kitap beni Orta Çağ savaşlarını araştıran bir tarihçiden insanlık tarihi öğrencisine dönüştürdü.”
 Yuval Noah Harari

“İlgi çekici ve aşırı derecede mühim… Bu kitabın bir özetinin çıkarılması ona haksızlık olur.”                                                              
David Brown
 
“En temel düzeyde insanlık tarihini merak eden herkesin ilgisini hak ediyor. Zirvede bir eser. Diamond insanlık tarihinin mantıklı ve ispatlara dayanan bir öyküsünü yazmış.”                                                                                 
Thomas M. Disch

Tüfek, Mikrop ve Çelik (Karton Kapak) Özeti

Tüfek, Mikrop ve Çelik (Karton Kapak) PDF Oku

Tüfek, Mikrop ve Çelik (Karton Kapak) PDF indir

pdf indirme butonu

Yorum yapın