Tez Nasıl Yazılır? PDF indir

Tez Nasıl Yazılır? PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz TÜRKÇE sayfalık Kitap Kağıdı boyutunda 320 özelliğine sahip 25.05.2019 numaralı 9789750736452 dilinde yazılmış Tez Nasıl Yazılır? kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Tez Nasıl Yazılır? PDF

Mühim olan, yaptığımız işi keyifle yapmaktır. Eğer sizi ilgilendiren bir konu seçtiyseniz, eğer tezinize gerçekten kısa da olsa üzerinde yoğunlaşacağınız bir zaman ayırdıysanız (…) o zaman tezin bir oyun gibi yaşamınızda bulunacağını fark edeceksiniz, bir bahis, bir hazine avı gibi bir şey olduğunu anlayacaksınız.
Umberto Eco’nun 1977’de yayımlandığından bu yana yirmiye yakın dile çevrilmiş olan bu eseri, çiçeği burnunda tez öğrencileri, akademisyen adayları ve tez danışmanları için mühim bir rehber niteliğinde. Eco’nun İtalya’da öğrenciler için kaleme aldığı bu kitap, “iyi bir araştırma yapmak için gereken kurallar dünyanın her yerinde aynı” olduğundan Türkiye’de de başucu kitabı olmaya aday.
Tez Nasıl Yazılır? kendine özgü mizahi üslubuyla metnin derli toplu ve anlaşılır biçimde kaleme alınması için nelere dikkat edilmesi gerektiğine ışık tutuyor. Bunun yanı sıra bilgi fişleriyle çalışma yöntemini aktarması ve Eco’nun kendi tezi için aldığı notları içermesiyle tarihî bir belge olma özelliğine de sahip. Lakin bunların da ötesinde, bilimsel etiğin ne olduğunu ve ne olmadığını bizlere hatırlatması yönünden son derece mühim bir yapıt.      

Tez Nasıl Yazılır? Özeti

Tez Nasıl Yazılır? PDF Oku

Tez Nasıl Yazılır? PDF indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın