Çocuk Yetiştirme Ahlakı / Çocuk Yetiştirme Ahlakı 3 PDF indir

Çocuk Yetiştirme Ahlakı / Çocuk Yetiştirme Ahlakı 3 PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz 208 sayfalık 11.5 x 19 cm boyutunda Karton Kapak özelliğine sahip 9786057689719 numaralı TÜRKÇE dilinde yazılmış Çocuk Yetiştirme Ahlakı / Çocuk Yetiştirme Ahlakı 3 kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Çocuk Yetiştirme Ahlakı / Çocuk Yetiştirme Ahlakı 3 PDF

Çocuk, varlığıyla büyük bir nimettir ve bir nimet ne kadar kıymetliyse o derece ağır bir külfete sahiptir. Bundan dolayı başta peygamberler ve sahâbe nesli olmak üzere tüm insanlık, çocuk meselesinde çok ağır imtihanlara tabi tutulmuşlardır. Çocuk, yokluğuyla da ağır bir imtihan olarak onların karşısına çıkmıştır. Bugün bizler de hem varlığıyla hem yokluğuyla bu mühim nimetle her an imtihan edilmekteyiz.
Hâl böyle olunca her anne ve babanın en öncelikli meselesi; çocuklarını iyi yetiştirmek, onları iman, ihsan, irfan ve hikmet noktasında bir düzeyye ulaşabilmelerini sağlamaktır. Lakin her anne ve babanın itiraf edeceği üzere bu iş çok da kolay değildir. Her ne kadar zor olsa da bizlere emanet edilen çocuklarımızın iyi bir biçimde yetiştirilebilmesi bizim en aslî vazifemizdir.
Bu aslî vazifemizi yerine getirebilmemiz için bize iyi örnekler, ideal numuneler, bu zorlu işin üstesinden nasıl gelebileceğimizi bizlere gösterecek doğru bilgiler gerekir. Rabbimden niyazım odur ki bu kitabın; az da olsa bu sahada insanımıza bir katkı sağlaması, eksiklerin tamamlanmasına, farkında olmadanrın giderilmesine, aşırılıkların önlenmesine yardımcı olmasıdır.

Çocuk Yetiştirme Ahlakı / Çocuk Yetiştirme Ahlakı 3 Özeti

Çocuk Yetiştirme Ahlakı / Çocuk Yetiştirme Ahlakı 3 PDF Oku

Çocuk Yetiştirme Ahlakı / Çocuk Yetiştirme Ahlakı 3 PDF indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın