Sürgün Gezegeni PDF indir

Sürgün Gezegeni PDF indir, Sürgün Gezegeni kitabı TÜRKÇE sayfadan oluşmakta ve Kitap Kağıdı boyutundadır. Sürgün Gezegeni kitabının kapağı ise 144 özelliğine sahiptir. 9786053755678 dilinde yazılmış olan Sürgün Gezegeni kitabını 27.03.2019 numarasıyla kontrolünü yapabilirsiniz. Sürgün Gezegeni kitabını PDF indir.

Sürgün Gezegeni PDF

Ursula K. Le Guin, bilimkurgu ve fantazi edebiyatına damga vurmuş en büyük yazarlardan; türün kraliçesi. Kitapları ve fikirleriyle hem okurlara hem de yazarlara ilham veren Le Guin, erken dönem eserlerinden Sürgün Gezegeni’nde bizi ötekilik, önyargı, varoluş ve yuva özlemi gibi olgular üzerine derin bir yolculuğa çıkarıyor.
 
 Galaksinin karanlık tarafındaki Sürgün Gezegeni’nde iki büyük halkın mücadelesi hep süregelmiştir: Alterralılar ve Tevarlılar. Gezegenin yabancıları ve “ötekileri” olan Alterralılar –diğer adıyla yabansoylular– eski güçlerini kaybetmiş, nüfusu git gide azalan bir halktır. 
 
 Tevarlılar –diğer adıyla izcanlılar– “ötekiler”den hoşlanmayan, muhafazakâr, geri kalmış, ilerlemeye kapalı bir topluluktur.
 
 Güney Göçü başlayıp Gaallar güneye doğru ilerleyince büyük savaş kapıveyayanır. Alterralılar ve Tevarlılar bir araya gelip ortak düşmana karşı savaşacak veya ulaşan uzun kışla birlikte felakete sürükleneceklerdir. Rolery ve Agat’ın sıradışı hikâyesi de işte bu sürede başlar.

Mülksüzler ve Karanlığın Sol Eli’nin de dahil olduğu Hainish Cycle’ın bir parçası olan Sürgün Gezegeni, toplumsal ve düşünsel yargılara etkileyici bir dokunuş. 

Sürgün Gezegeni Özeti

Sürgün Gezegeni Pdf Oku

Sürgün Gezegeni Pdf indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın