Tanrı’nın Tarihi İslam, Hristiyanlık ve Yahudiliğin 4000 Yıllık Tarihi PDF indir

Tanrı’nın Tarihi
İslam, Hristiyanlık ve Yahudiliğin 4000 Yıllık Tarihi PDF indir, Tanrı’nın Tarihi
İslam, Hristiyanlık ve Yahudiliğin 4000 Yıllık Tarihi kitabı 19.07.2017 sayfadan oluşmakta ve TÜRKÇE boyutundadır. Tanrı’nın Tarihi
İslam, Hristiyanlık ve Yahudiliğin 4000 Yıllık Tarihi kitabının kapağı ise A History of God özelliğine sahiptir. Oktay Özel dilinde yazılmış olan Tanrı’nın Tarihi
İslam, Hristiyanlık ve Yahudiliğin 4000 Yıllık Tarihi kitabını Kudret Emiroğlu numarasıyla kontrolünü yapabilirsiniz. Tanrı’nın Tarihi
İslam, Hristiyanlık ve Yahudiliğin 4000 Yıllık Tarihi
kitabını PDF indir.

Tanrı’nın Tarihi
İslam, Hristiyanlık ve Yahudiliğin 4000 Yıllık Tarihi PDF

Semavi Dinlerin 4000 Yıllık Tarihi
 
Tek bir Tanrı’nın varlığı inancı –Allah, Tanrı, Yahveh– 4000 senedir sürüyor. Tanrı’nın tarihsel öyküsü, bunun yanı sıra insanoğlunun mücadele öyküsüne denk düşüyor. Musevilik, Hristiyanlık ve İslamiyet, Tanrı’nın iyi olduğunu iddia ederken, organize din şiddete ve kökü kazınamaz bir önyargıya sürekli olarak katalizör oluyor. 
 
Bu müthiş, geniş çaplı ve orijinal inanç macerasınde, Karen Armstrong, toplumların tek Tanrı inancına olan mutlak sadakatini ve bunun yarattığı birden fazla çelişkili görüşü inceliyor. Karşılaştırmalı, olağanüstü bir ibadet ve savaş öyküsü olan Tanrı’nın Tarihi bizi yaşamımızın en temel gerçeğiyle yüzleştiriyor.
 
Klasik felsefeden Orta Çağ Mistisizmi’ne, Reformasyon’dan Aydınlanma’ya ve modern çağın kuşkuculuğuna, Karen Armstrong’un tek tanrılı dinlerin entelektüel tarihini tek bir ciltte toplamış olması bir mucize gibidir. 
 
“Binlerce meraklı okuru tatmin edip bilgilendirecek müthiş ve takdire şayan bir eser.” 
The Washington Post Book World
 
“Üç büyük dinin karşı karşıya geldirmalı tarihini araştırmacı bir biçimde inceleyen bu kitap, dinî düşüncelerin kök saldığı, büyüdüğü ve yeşerdiği sosyopolitik zeminleri korkusuzca aydınlatıyor.”
Publishers Weekly
 
“Nüktedan, bilgilendirici ve düşündürücü: Armstrong karmaşık düşünceleri sadeleştiriyor ama basitleştirmiyor.”
New York Times Book Review
 
“Sadece her şeyi bildiğini sananlar Armstrong’un Tanrı arayışından etkilenmeyecektir.” 
Economist
 
 “Armstrong, üç büyük dinin değişken Tanrı algısının çok iyi yazılmış bir genel değerlendirmesini sunuyor. Bunun yanı sıra epey din tarihi bilgisi de vererek, bu dinlerle ilişkili çeşitli filozoflardan, mutasavvıflardan ve reformculardan bahsediyor.”
Library Journal
 
“Armstrong saygılı bir merak duygusu ve cömert bir ruhla bu eseri kaleme almış. Konu ile ilgili bilgi sahibi olanların hafızasını tazeliyor ve acemilere rehberlik ediyor.” 
Daily Telegraph
 
“Armstrong üç tek tanrılı dini tartışırken, bunun yanı sıra tasavvufa ve din felsefesine de değiniyor. Okunmaya değer ve provokatif olan bu kitap, dinî araştırmalara büyük bir katkıda bulunmakta.”
Booklist
 
“Armstrong, olağanüstü bir araştırmayla, Museviliğin, Hristiyanlığın ve İslamiyet’in, günümüz anlayışına varana kadar gelişimini inceliyor.”
Kirkus Reviews
 
“Armstrong her bir dinin birbirini nasıl etkilediğini ve her birinin nasıl felsefi, politik ve bilimsel gelişmelerden etkilendiğini anlatıyor. Armstrong’un tutkulu, hemen hemen heyecan dolu üslubu, hem konunun önemine değiniyor hem de dengeli ve adil.”
AudioFile
 
 “Son derece akıcı bir kitap… Bu soru çok mühim: Tanrı’nın bir geleceği var mı?” 
Sunday Times

Tanrı’nın Tarihi
İslam, Hristiyanlık ve Yahudiliğin 4000 Yıllık Tarihi Özeti

Tanrı’nın Tarihi
İslam, Hristiyanlık ve Yahudiliğin 4000 Yıllık Tarihi Pdf Oku

Tanrı’nın Tarihi
İslam, Hristiyanlık ve Yahudiliğin 4000 Yıllık Tarihi Pdf indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın