Sisifos Söyleni PDF indir

Sisifos Söyleni PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz TÜRKÇE sayfalık Kitap Kağıdı boyutunda 160 özelliğine sahip 13.04.2021 numaralı 9789750748684 dilinde yazılmış Sisifos Söyleni kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Sisifos Söyleni PDF

Gerçekten mühim olan bir tek felsefe sorunu mevcuttur, intihar. Yaşamın yaşanmaya değip değmediği hususunda bir yargıya varmak, felsefenin temel sorusuna yanıt vermektir.
 
Tanrılar aracılığıyla, her seferinde yeniden aşağı yuvarlanacak olan taşı tepeye çıkarmakla cezalandırılan Sisifos, taşı tespit edilen noktaya çıkarırken yeniden aşağıya düşeceğini bilse de onu taşımaya devam eder. Sisifos, Camus için bir kahramandır. Onun tek başına didinmesi bile varoluşun anlamsızlığına karşı bir direniştir.
 
Yabancı romanında okuduğumuz uyumsuzluk duygusu, 20. yüzyıl felsefe tarihinin en mühim metinlerinden biri kabul gören Sisifos Söyleni’nde düşünsel zeminini bulur. Absürde karşın yaşamayı, başkaldırmanın gerekliliğini savunan Camus uyumsuz kavramını burada somutlaştırır: İnsan ilk kez uyumsuzluğun bilincine varmak zorundadır ve bütün bu anlamsızlığa rağmen direnmeyi seçmelidir.
 
saçmafelsefesi #absürd #anlamarayışı #felsefe #mitoloji #deneme #nobelödülü

Sisifos Söyleni Özeti

Sisifos Söyleni PDF Oku

Sisifos Söyleni PDF indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın