Silmarillion PDF indir

Silmarillion PDF indir, Silmarillion kitabı TÜRKÇE sayfadan oluşmakta ve Kitap Kağıdı boyutundadır. Silmarillion kitabının kapağı ise 696 özelliğine sahiptir. 9789752733947 dilinde yazılmış olan Silmarillion kitabını 15.11.2019 numarasıyla kontrolünü yapabilirsiniz. Silmarillion kitabını PDF indir.

Silmarillion PDF

Tolkien’in en mühim çalışması olarak kabul gören Silmarillion, onun yarattığı dünyanın özüdür. Kökleri Hobbit’ten önceye uzanır ve Yüzüklerin Efendisi’nde şekillenmeye başlayan bir dünyanın yaratılış öyküsünü barındırarak, tüm Tolkien eserlerinin üzerine yerleşebileceği bir yapı oluşturur. Yaşamı boyunca üzerinde çalışmayı terk edemediği ve giderek büyüyüp gelişen bu eser fakat ölümünden dört yıl sonra oğlu aracılığıyla yayımlanabildi. Elflerin en beceriklisi olan Feanorun yarattığı üç Silmaril’in çalınmasıyla birlikte kadim dünyanın en kederli hadiseleri gelişmeye başlar. Silmarillion, elflerin tanrılara isyan ederek Orta Dünya’ya sürülmelerini; orada insanlar ve Cücelerle birleşerek tanrıların en kötüsüne, Morgoth’a karşı verdiği umutsuz savaşı anlatır.
Daha önce “Güç Yüzüklerine Dair” ismiyle yayımlanan fakat Silmarillion kitabında olması gereken metinde bu kitapla birlikte tam metin olarak yayımlanmıştır.

Silmarillion Özeti

Silmarillion Pdf Oku

Silmarillion Pdf indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın