Martin Eden (Beyaz Kapak) PDF indir

Martin Eden (Beyaz Kapak) PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz TÜRKÇE sayfalık Kitap Kağıdı boyutunda 496 özelliğine sahip 25.04.2019 numaralı 9789750738326 dilinde yazılmış Martin Eden (Beyaz Kapak) kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Martin Eden (Beyaz Kapak) PDF

Jack London’ın, kendi yaşamından izler taşıyan romanı Martin Eden, denizci bir gencin kişiliğinden ödün vermeden sınıf atlama çabalarını anlatıyor. Zengin bir ailenin kızına âşık olan Martin Eden, ona ulaşabilmek uğruna kendini ilme ve ünlü bir yazar olma hayaline adıyor; bu hayal uğruna takıntılı denilebilecek bir biçimde varını yoğunu ortaya koyuyor.
Edebiyat tarihinin şüphesiz en özgün karakterlerinden birisi olan Martin Eden, azmi ve zekâsıyla yalnızca işçi sınıfını değil, dahil olmaya çalıştığı burjuva dünyasını da aşıyor. Böylelikle maskelerin ardında yatanı görüyor, toplumun gerçek yüzünü idrak ediyor. Neticede her iki sınıfa da ait olamamanın yorgunluğu, yazarlık macerasınde çektiği fiziksel ve ruhsal zorluklara eklenince Martin, derin bir yalnızlığa sürükleniyor. Başarı sürecinin haşinliğinin sonunda başarının tatminsizliğiyle yüz yüze kalıyor.
Jack London’ın başyapıtı olan bu trajik roman, okurlarını tıpkı Martin’in yaşamı gibi dalgalı bir yolculuğa çıkarıyor.

Martin Eden (Beyaz Kapak) Özeti

Martin Eden (Beyaz Kapak) PDF Oku

Martin Eden (Beyaz Kapak) PDF indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın