Kadınlar Ülkesi PDF indir

Kadınlar Ülkesi PDF indir, Kadınlar Ülkesi kitabı 9786053758723 sayfadan oluşmakta ve Karton Kapak boyutundadır. Kadınlar Ülkesi kitabının kapağı ise TÜRKÇE özelliğine sahiptir. Herland dilinde yazılmış olan Kadınlar Ülkesi kitabını 13.05.2019 numarasıyla kontrolünü yapabilirsiniz. Kadınlar Ülkesi kitabını PDF indir.

Kadınlar Ülkesi PDF

Kadınlar Ülkesi kadınların neler yapabileceğini incelik ve zarafetle anlatan, gülümseten bir ütopya.” —Marge Piercy
 
“Altın Çağ bilimkurgularının tadını veren ve şimdilerde hâlâ geçerliliğini koruyan bir eser.” —Joanna Russ
 
Charlotte Perkins Gilman yaşadığı dönemin ileri gelen hümanistlerinden ve kadın hakları savunucularından biri olmasının yanında feminist edebiyatın en mühim erken dönem temsilcilerinden. Yazıldıktan hemen hemen 65 sene sonra kitap formatında yayımlanabilen Kadınlar Ülkesi ise feminist ütopyanın ilk emsallarinden.
 
Birinci Dünya Savaşı’nın arifesinde üç Amerikalı erkek pek fazla insanın bulunmadığı, ücra bir yerde, tamamen kadınlardan bir araya gelen bir topluluğa denk gelir. Gözlerine inanamayan kâşifler bu topraklarda erkeklerin de olması gerektiğine dair inançlarıyla incelemelerina başlar.
 
Çok geçmeden bu gizemli ülke ile alakalı gerçekler bir bir açığa çıksa da misafirlerin merakı giderilmenin aksine daha da artar ve Kadınlar Ülkesi’nin yönetim şekilinden inançlarına, kültüründen ekonomisine ve hatta anneliğe kadar birden fazla hususta bilgi sahibi olmaya ve toplumsal cinsiyet rollerini sorgulamaya başlarlar.
 
Toplumsal roller cinsiyete göre belirlenebilir mi? Kadınlık ve erkeklik değişmez kavramlar mıdır?
 
Kadınlar Ülkesi, ataerkilliğe verilmiş nüktedan bir yanıt.

Kadınlar Ülkesi Özeti

Kadınlar Ülkesi Pdf Oku

Kadınlar Ülkesi Pdf indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın