Alaycı Kuş PDF indir

Alaycı Kuş PDF indir, Alaycı Kuş kitabı 9786257442237 sayfadan oluşmakta ve Karton Kapak boyutundadır. Alaycı Kuş kitabının kapağı ise TÜRKÇE özelliğine sahiptir. Mockingbird dilinde yazılmış olan Alaycı Kuş kitabını 11.08.2021 numarasıyla kontrolünü yapabilirsiniz. Alaycı Kuş kitabını PDF indir.

Alaycı Kuş PDF

Vezir Gambiti ve Dünya’ya Düşen Adam’ın yazarı Walter Tevis’ten Fahrenheit 451, Cesur Yeni Dünya ve 1984 geleneğinde, çarpıcı bir distopya!
 
Nebula En İyi Roman Ödülü Adayı
 
Alaycı Kuş, merkezine aldığı konu ve okumanın yeniden keşfine verdiği önemle, Fahrenheit 451’in gayri resmi bir devam kitabı gibi.” –San Francisco Chronicle
 
“Bilgisayarlaşmanın tehlikesine dair birden fazla kitap okudum ama hiçbiri Alaycı Kuş kadar beni sarsmadı. İnsanların okuma yetisini, daha da kötüsü okuma hevesini kaybetme olasılığı bi hayli fazla olabilecek. Çok iyi yazılmış, çok iyi bir kitap!” –Anne McCaffrey
 
“NEW YORK ÂDETA BİR MEZARLIK. EMPIRE STATE BİNASI DA ONUN MEZAR TAŞI.”
 
Walter Tevis, bilimkurgunun özünü çok iyi kavramış, çağının hem en asi hem de en yumuşak başlı yazarlarından biri. Yazarın Dünya’ya Düşen Adam ile birlikte en iyi bilimkurgu romanı olarak görülen Alaycı Kuş ise istikrar, düzen, mutluluk gibi maskelerin altına saklanmayan, dehşetli ve melankolik bir distopya.
 
Gelecek, insan nüfusunun bi hayli fazla azaldığı, var olan bireylerin da ilaçlar aracılığıyla intihardan uzak durduğu, robotların ve teknolojinin hegemonyasında, kasvetli, postapokaliptik bir yer. Bu dünya çapında ne sanat, ne kitap ne de yeni doğan çocuklar var. Öyle bir dünya ki insanlar yaşamaktansa diri diri yanmayı yeğliyor.
 
Lakin üç kişi aracılığıyla bir umut ışığı belirecekti: ölmek isteyen ama yazılımı gereği kendini öldüremeyen, dünyanın hâkimi, yaratılan en kusursuz makine, robot Spofforth; kendi kendine okumayı öğrenerek büyük bir suç işleyen Paul; düzenin dayattığı ilaçlardan kaçan Mary Lou.
 
İnsanlığın kederinin en karanlık kuytularında, sevginin olabilecek olmadığı bir dünya çapında umut etme cesareti gösteren Mary Lou ile Paul’ün yolları, Spofforth’ın ikilemleri yüzünden hiç ummadıkları bir biçimde çatallanacak ve insanlığın kaderini değiştirecekti.
 
Alaycı Kuş, kaçınılmaz sonuyla uzlaşan insanlığın ağıtı.
Jonathan Lethem’ın önsözüyle

Alaycı Kuş Özeti

Alaycı Kuş Pdf Oku

Alaycı Kuş Pdf indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın