Biz PDF indir

Biz PDF indir, Biz kitabı 9786053759935 sayfadan oluşmakta ve Karton Kapak boyutundadır. Biz kitabının kapağı ise TÜRKÇE özelliğine sahiptir. 19.08.2019 dilinde yazılmış olan Biz kitabını Serdar Arıkan numarasıyla kontrolünü yapabilirsiniz. Biz kitabını PDF indir.

Biz PDF

“Romantik, yaratıcı, zekâ dolu, kuvvetli ve güzel bir kitap… Muhtemelen şimdiye dek yazılmış en iyi bilimkurgu romanı.”
– Ursula K. Le Guin
“Zamyatin belli bir ülkeyi değil, sanayi medeniyetinin hedeflerini konu alıyor. Bu kitabın konusu aslında Makine, yani insanın düşüncesizce şişesinden çıkardığı ve tekrar şişesine sokamadığı o cin…”
– George Orwell
“Herkesin aklını kaçırması gerekli, en kısa bir sürede herkesin delirmesi lazım!”
Yevgeni Zamyatin ütopyaların nasıl tepetaklak olabileceğini fark eden belki de ilk yazar. Orwell, Huxley, Le Guin ve daha birçoğuna ütopyaya farklı, ters bir açıdan bakma ilhamını veren Biz ise “distopya” kelimesinin altını dolduran ve onca yıl sonra bile hakkını vermeye devam eden bir şaheser.
Yaşamın bitmez tükenmez kaosunun dizginlendiği bir gelecek… Bu gelecekte ne özgürlük ne demokrasi ne de birey; yalnızca matematik ve mantığın hükümranlığı geçerli. Mahremiyetlerini ve cezalandırılma hakkı dışındaki bütün haklarını Tek Devlet ve onun sureti Velinimet’in demir eline teslim eden insanlar ise yalnızca birer Numara’dan ibaret. Hem numaraların kutsal kitap yerine koydukları Saat Tableti’ne göre yaşadığı bu mutlak iktidarın hem de son devrimin diğer gezegenlere müjdelenmesi için camdan bir uzay aracı inşa edilir. İntegral adındaki bu aracın başmühendisi D-503, öteki gezegenlerdeki ilkel okurlarına Tek Devlet’i anlatmak üzere bir günlük tutmaya başlar.
Hayal gücü denen bir hastalıktan mustarip olduğunu düşünen D-503, kusursuz bildiği denklemde bazı hatalar, mutlak devrimde bazı noksanlıkler fark eder. Bu hastalıktan kurtulmaya çalıştıkça inancını da kaybetmeye başlar.
Biz, distopyanın şafağı.
Ursula K. Le Guin’in önsözüyle
Yevgeni Zamyatin’in makaleleriyle

Biz Özeti

Biz Pdf Oku

Biz Pdf indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın