Doktor Mutfakta PDF indir

Doktor Mutfakta PDF indir, Doktor Mutfakta kitabı 200 sayfadan oluşmakta ve 15.5 x 23 cm boyutundadır. Doktor Mutfakta kitabının kapağı ise Karton Kapak özelliğine sahiptir. TÜRKÇE dilinde yazılmış olan Doktor Mutfakta kitabını 9786257909594 numarasıyla kontrolünü yapabilirsiniz. Doktor Mutfakta kitabını PDF indir.

Doktor Mutfakta PDF

Beslenmenin Felsefesi ve Sağlıklı Yemek Tarifleri
 
“Gıdanız ilacınız, ilacınız gıdanız olsun” dedik ve bu kitabı bir araya getirdik. Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu önce doktor kimliğiyle, o herkesin anlayabileceği net, yalın ve basit diliyle sağlıklı beslenmenin felsefesini anlatıyor. Makro gıdalardan mikro gıdalara, antioksindanlardan fitokimyasallara, baharat ve otlardan süper gıdalara, probiyotiklerden prebiyotiklere, sürekli olarak yemekten oruçla şifa bulmaya, yağlardan şekere, yumurtadan kolesterole, konvansiyonel gıdalardan organik tarım ürünlerine kadar merak edilen tüm konuları konu alıyor, soruları yanıtlıyor.  
 
Ardından kendi uzmanlık konusuna yoğunlaşarak kalp, hipertansiyon ve şeker hastalıklarında beslenme konusunu özel bir bölümde işliyor.
 
En son da doktor önlüğünü çıkarıp mutfak önlüğünü giyerek bizleri sağlıklı, enerji veren, kilo aldırmayan yemek tarifleriyle tanıştırıyor. Sadece tarif vermekle kalmıyor, yemeklerin ayrıntı kısmını, bunların nasıl daha lezzetli ve nasıl ‘sağlıktan çatlatan’ hale getirilebileceğini anlatıyor. Her yemek tarifi ile birlikte bu yemeklerin faydalı yönlerini bilimsel ve tıbbi bir perspektiften tartışıyor.
 
Siz de “keşke mutfağımda bir doktor olsa” diyorsanız, 30 Günde 10 Yıl ve 45’ten Sonra kitaplarıyla gündeme damgasını vuran Kalp-Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu’nun bu kitabını kaçırmayın. Afiyetle yiyin ama ölçüyü de kaçırmayın!

Doktor Mutfakta Özeti

Doktor Mutfakta Pdf Oku

Doktor Mutfakta Pdf indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın