Geliştiren Anne-Baba PDF indir

Geliştiren Anne-Baba PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz 192 sayfalık 13.4 x 19.8 cm boyutunda Karton Kapak özelliğine sahip 9789751417480 numaralı TÜRKÇE dilinde yazılmış Geliştiren Anne-Baba kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Geliştiren Anne-Baba PDF

Çocuğunuz bir kez çocukluk yaşayacak; bu dönemi onunla doya doya yaşayın.
 
Bir anne, bana yolladığı mektupta şöyle diyor: “Çok yorgun ve sorumlulukların altında ezilmiş hissediyorum. Annem kendi dönemlerinde böyle bir yılgınlık aklımıza getirmediklerini, bu kadar sabırsız ve öfkeli olmadıklarını, bizi seyrederken bile yorulduğunu dile getiriyor.”
 
Bir başkası da şöyle yazmış: “Otuz yaşında hemen hemen 4,5 ay sonra baba olacak bir baba adayıyım. Bugüne kadar geçen süre içinde baba bulunacağım düşüncesi üzerinde çok durmadığım için bir çok şeyin farkında değildim. Lakin bugün bu düşünce üzerinde ilk adımımı attım ve daha ilk adımımda büyük bir eksik ile yola koyulduğımı fark ettim. Bu adeta kutuplara keşfe giden kâşifin yanında soğuktan koruyucu kıyafetlerini almaması gibi bir hisse benziyor.”
 
Yetişen her yeni kuşakla birlikte, onları yetiştiren anne ve babalardan da beklentiler artıyor. Toplumun gelişmesi için ilk kez ailede demokratik bir yapı kurulması şart.  Bunun yolu da, anne ve babaların geçmişten gelen korku kültürü kalıplarından kurtulmaları ve onur eşitliğine inanan sağlıklı gelişmiş bireyler yetiştirmeleri…
 
Geliştiren Anne-Baba olmak için kendinizi ve çocuğunuzu tanımanız, beklentilerinizi, niyetinizi keşfetmeniz; değerlerinizi ve aile ilişkinizi sağlıklı tutmanız mühim. Bilen, anlayan, seven gözlerle yaşama bakmak kendi elinizde…
 
Güler yüzlü, sakin, güvenen, hayata, ailesine şükür duygusu içinde bakan bir anne, bir baba olmak çocuklarınıza verebileceğiniz en büyük armağandır. Çocuklar böyle bir armağanı hak ediyorlar.
 
DOĞAN CÜCELOĞLU

Geliştiren Anne-Baba Özeti

Geliştiren Anne-Baba PDF Oku

Geliştiren Anne-Baba PDF indir

pdf indirme butonu

Yorum yapın