Yorgun Savaşçı PDF indir

Yorgun Savaşçı PDF indir, Yorgun Savaşçı kitabı 496 sayfadan oluşmakta ve 13.5 x 21 cm boyutundadır. Yorgun Savaşçı kitabının kapağı ise Karton Kapak özelliğine sahiptir. TÜRKÇE dilinde yazılmış olan Yorgun Savaşçı kitabını 9789752731608 numarasıyla kontrolünü yapabilirsiniz. Yorgun Savaşçı kitabını PDF indir.

Yorgun Savaşçı PDF

Esir Şehir Üçlemesi’nde Millicileri İşgal Kuvvetleri’nin baskısı altındaki İstanbul’da anlatan Kemal Tahir, ‘Yorgun Savaşçı’da onları Anadolu’ya gönderir. ‘Yol Ayrımı’nda yan karakterlerden biri olarak karşımıza çıkan Cehennem Topçu Cemil, ‘Yorgun Savaşçı’nın baş kahramanıdır. İstanbul’a geldiğinden beri, bir türlü üzerinden atamadığı yorgunluğu adeta dinlendikçe çoğalan Cemil, öte yandan aşık olup evlendiği teyze kızı Neriman ile her şeyi bırakıp uzakta bör köyde yaşamayı isteycek kadar bıkkın; diğer yandan Anadolu’ya geçip Milli Mücadele’de ön saflardayer almayı isteyecek kadar da cesurdur.
1919 ve 1920 senelerında İstanbul’daki örgütlenmeleri ve Anadolu direnişini anlatan ‘Yorgun Savaşçı’, Cumhuriyet’in kuruluşuna giden sürecin romanı olarak da okunabilir.

Yorgun Savaşçı Özeti

Yorgun Savaşçı Pdf Oku

Yorgun Savaşçı Pdf indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın