Oku Sözlük – Konularına Göre Kur’an Ayetleri Alfabetik Konu Dizini PDF indir

Oku
Sözlük – Konularına Göre Kur’an Ayetleri Alfabetik Konu Dizini PDF indir, Oku
Sözlük – Konularına Göre Kur’an Ayetleri Alfabetik Konu Dizini kitabı 1072 sayfadan oluşmakta ve 16.5 x 24 cm boyutundadır. Oku
Sözlük – Konularına Göre Kur’an Ayetleri Alfabetik Konu Dizini kitabının kapağı ise Ciltli özelliğine sahiptir. TÜRKÇE dilinde yazılmış olan Oku
Sözlük – Konularına Göre Kur’an Ayetleri Alfabetik Konu Dizini kitabını 9786057977298 numarasıyla kontrolünü yapabilirsiniz. Oku
Sözlük – Konularına Göre Kur’an Ayetleri Alfabetik Konu Dizini
kitabını PDF indir.

Oku
Sözlük – Konularına Göre Kur’an Ayetleri Alfabetik Konu Dizini PDF

Kur’anı’ı anlamak ve Kur’an’a göre yaşamak iman eden bir insanın yaşamındaki en büyük amaçtır. Bu amaca ulaşabilmek için de Hz. Muhammed’in tebliğ ettiği son vahiy kitabı olan Kur’an’a iman edenler olarak Kuran’ın zaman üstü ve evrensel özellikli kesin hükümlerini ve alakalı konularını çok iyi bilmek zorundayız.
Çünkü bu hükümlerin her biri birer ibadettir ve Kur’an’ın ana mesajlarıdır. İslâm didinin Anayasa kitabı olan Kur’an’daki bu kesin hükümleri yaşamımızda uygulamayı başarmaktan sorumluyuz ve bunlardan sorgulanacağız.
İşte bu hükümleri daha kolay anlamak ve bunlara göre yaşayabilmemiz için de konularına göre ve alakalı ayetleri bir arada görmek asırlardır bir başkasına ve kanaatleri ile kişisel Kur’an bilgilerine bağlı olmaktan bizleri kurtaracaktır.
Konularına göre ayetleri bir araya getirme yanında ayetler ışığında kısa açıklamalarla da konuların pekişmesini sağlamaktadır. Konular demek din kaideleri bütünü demek olduğundan konuları bilmek dine göre yaşamayı da sağlayacak ve dine yönelik balakalı kılacaktır.
Bu balakalı oluş kişiyi bunun bunun yanında dinselleştirilmiş gelenekler hurafeler ve rivayetlerden kurtaracak özgün iradeli eleştirel akıllı ve sorgulayıcı yaratılışına uygun bir yapıya kavuşturacaktır. Böylelikle Allah’ın bizlerden beklediği gibi Kur’an’ın açıkladıği gerçek İslâm’ın gereklerini yerine getirme şansını da yakalamış bulunacağız.

Oku
Sözlük – Konularına Göre Kur’an Ayetleri Alfabetik Konu Dizini Özeti

Oku
Sözlük – Konularına Göre Kur’an Ayetleri Alfabetik Konu Dizini Pdf Oku

Oku
Sözlük – Konularına Göre Kur’an Ayetleri Alfabetik Konu Dizini Pdf indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın