E-Kitap

Yeni Muhafazakarlık Neo-Conlar Kitabı PDF indir

Yeni Muhafazakarlık Neo-Conlar Kitabı PDF

Kitap ismi Yeni Muhafazakarlık Neo-Conlar olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Yeni Muhafazakarlık Neo-Conlar kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Yeni Muhafazakarlık Neo-Conlar kitabını PDF indirmeden önce sizlere Yeni Muhafazakarlık Neo-Conlar kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Yeni Muhafazakarlık Neo-Conlar Özet

Yeni Muhafazakarlık Neo-Conlar kitabının yazarları Merdan Yanardağ olan ve 192 sayfalık kitap 2013 senesinde Araştırma-İnceleme kategori bölümünde yerini almıştır.

Yeni Muhafazakarlık Neo-Conlar PDF indir

Yeni Muhafazakarlık Neo-Conlar kitabını yazımızın alt bölümünden Yeni Muhafazakarlık Neo-Conlar PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Yeni Muhafazakarlık Neo-Conlar kitabını indirebilirsiniz.

George W. Bush’un, bazı siyaset bilimciler aracılığıyla “darbe” olarak da nitelendirilen bir seçimle (20 Ocak 2001) ABD başkanlığına getirilmesi, bunun yanı sıra yeni muhafazakârların da Hıristiyan köktencilerle ittifak halinde ilk kez ve doğrudan iktidara ulaşmalarını sağlıyordu. Lakin, yeni muhafazakârların Amerikan elitinin üzerindeki etkinliği Bush yönetimiyle sınırlı tutulamayacak bir çapa ve tarihsel derinliğe sahipti. Kökleri 1960’lı senelera kadar gidiyordu. Türkiye’de de Recep Tayyip Erdoğan “darbe” olarak nitelendirilen bir seçimle başbakan oldu. Böylelikle ılımlı İslam adı verilen bir siyasal İslamcı hareket Türkiye’de ilk kez doğrudan iktidara ulaşıyordu. Tıpkı ABD’de olduğu gibi onların da kökleri 1960’lı senelera kadar gidiyordu. İşte bu bağlantılar sebebiyle AKP’nin ortaya attığı “muhafazakâr demokrasi” kavramı Avrupa muhafazakârlığından çok, Amerikan yeni muhafazakârlığına daha yakın. Merdan Yanardağ elinizdeki çalışmada, ABD ve Türkiye’nin iç-dış politikasının yeniden yapılanmasında mühim rol oynayan yeni muhafazakârlık konusunu felsefi, siyasal, tarihsel ve örgütsel düzeylerde konu alıyor.

Yeni Muhafazakarlık Neo-Conlar Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu