E-Kitap

Yeniçeriler Kitabı PDF indir

Yeniçeriler Kitabı PDF

Kitap ismi Yeniçeriler olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Yeniçeriler kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Yeniçeriler kitabını PDF indirmeden önce sizlere Yeniçeriler kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Yeniçeriler Özet

Yeniçeriler kitabının yazarları Reşad Ekrem Koçu olan ve 473 sayfalık kitap 2004 senesinde Araştırma-İnceleme kategori bölümünde yerini almıştır.

Yeniçeriler PDF indir

Yeniçeriler kitabını yazımızın alt bölümünden Yeniçeriler PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Yeniçeriler kitabını indirebilirsiniz.

“Devşirme memuru, bir haseki ağa yahut turnacıbaşı ağa, oğlan devşirmeye gittiği yerin Hıristiyanlarından büyük rüşvetler alır, ‘Burada matluba uygun oğlan bulamadım…’ diyerek başka yere geçerdi.”

“Papazlar vaftiz defterlerini tahrif ederler, on sekiz yaşında delikanlıyı ya üç yaşında sabi yahut yirmi yedi yaşında gelişmiş adam gösterirdi. Devşirme memuru geldiğinde de oğlanı saklarlar, tahrif edilmiş vaftiz defterini gösterirlerdi.”

“On bir-on iki yaşında çocuklar evli gösterilirdi; bu hileli nikahlarla oğlanın devşirilmesi önlenirdi. Bazı Hıristiyanlar da devşirmenlik çağındaki güzel oğullarını sünnet ettirirler, ‘Biz Hıristiyanız ama, oğlumuz İslam dinini kabul etti’ derlerdi. Sünnetli oğlan, göstermelik Müslüman adıyla yine kiliseye giderdi. Buna benzer ahvalde de rüşvet kadı efendiye yediliridi, devşirme memuru gelince, ‘Hidayet erişip Müslüman oldu, Müslüman’ı devşirmek olmaz’ diye güya din gayretiyle pür celadet oğlanı korumaya çalışırdı.”

Yeniçeriler Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu