Vakıf PDF indir

Vakıf PDF indir, Vakıf kitabı TÜRKÇE sayfadan oluşmakta ve Kitap Kağıdı boyutundadır. Vakıf kitabının kapağı ise 304 özelliğine sahiptir. 9786053757375 dilinde yazılmış olan Vakıf kitabını 05.11.2019 numarasıyla kontrolünü yapabilirsiniz. Vakıf kitabını PDF indir.

Vakıf PDF

Hugo Tüm Zamanların En İyi Serisi Ödülü
 
1941 senesinde genç bir bilim insanı ve yazar olarak Isaac Asimov, Edward Gibbon’ın yazdığı Roma İmparatorluğu‘nun Gerileyiş ve Çöküş Tarihi’nden etkilenerek çağının çok ötesinde bir destan yazdı: Galaktik İmparatorluk’un çöküşü ve feodalizmin dönüşü, İkinci Galaktik İmparatorluk zamanındaki güvenli ortamdan geçmişe bakan bir bakış açısıyla anlatıldı. İşte bu süreç neticesinde “Tarih tahmin edilebilir mi?”, “Toplum nasıl yönetilmeli?” veya “İmparatorluklar neden yükselir ve çöker?” gibi soruları sormaktan çekinmeyen destansı Vakıf Serisi yaşandı.
 
Galaktik İmparatorluk’un altın çağıydı. Binlerce senedir gezegenler bu kadim medeniyetçe yönetiliyordu. Lakin bir adam, imparatorluğun çökeceğini öngörme cüretini gösterdi: Psikotarih biliminin öncüsü Hari Seldon. Tahminlerine göre galaktik savaş kaçınılmazdı. Bu durumu olabildiğince ertelemek adına iki Vakıf kurdu; biri imparatorluğun sahip olduğu binlerce yıllık bilgiyi korumakla yükümlüydü, diğerinin ise ne yeri ne de amacı bilinmektedu. İmparatorluk çökmeye başlayınca Galaktik Ansiklopedi üzerinde çalışan Birinci Vakıf sakinleri, Seldon’ın onlar için tahminlerinin de ötesinde bir rol biçtiğini anlayacaktı.
İthaki Yayınları, Vakıf Serisi’ni yayımlanma sırasına göre yayımlamaya devam edecek.
Yayımlanış tarihine göre: 1. kitap / Kronolojiye göre: 3. kitap

Vakıf Özeti

Vakıf Pdf Oku

Vakıf Pdf indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın