Vajina Kitabı: Vulva ve Vajina – Mitleri Tıptan Ayırmak PDF indir

Vajina Kitabı: Vulva ve Vajina – Mitleri Tıptan Ayırmak PDF indir, Vajina Kitabı: Vulva ve Vajina – Mitleri Tıptan Ayırmak kitabı 9786254485718 sayfadan oluşmakta ve Karton Kapak boyutundadır. Vajina Kitabı: Vulva ve Vajina – Mitleri Tıptan Ayırmak kitabının kapağı ise TÜRKÇE özelliğine sahiptir. The Vagina Bible: The Vulva and the Vagina – Separating the Myth from the Medicine dilinde yazılmış olan Vajina Kitabı: Vulva ve Vajina – Mitleri Tıptan Ayırmak kitabını 09.08.2021 numarasıyla kontrolünü yapabilirsiniz. Vajina Kitabı: Vulva ve Vajina – Mitleri Tıptan Ayırmak kitabını PDF indir.

Vajina Kitabı: Vulva ve Vajina – Mitleri Tıptan Ayırmak PDF

“Her kadının, bedeninin nasıl işlediğini ve umduğu kadar iyi işlemiyor olduğunu hissettiğinde nasıl yardım arayacağını bilmekle gelen bir güce sahip olmasını istiyorum. Kadınların normal (bunun bunun yanında olağanüstü de) olan bedensel işlevleri konu olduğunda, işin içine ne zaman önyargılar ve tıbbi dalaverelerin, yalanların ve ataerkil düşüncenin girdiğini anlamalarını istiyorum. 
    Vajina Kitabı, vulvaları ve vajinaları ile ilgili kadınların bilmelerini istediğim her konuyu kapsıyor. Bu kitap muayenehanemde veya internette verdiğim bilgileri dinleyen ve sonra, nasıl olur da ben bunu bilmem? diye düşünen tüm kadınlara verdiğim bir yanıt olma özelliğini taşımaktadır.” −Dr. Jen Gunter
 
 
Obstetrik ve Jinekoloji uzmanı, New York Times ve USA Today yazarı, Jensplaining isimli programın sunucusu Doktor Jen Gunter, vajinal sağlığa dair bi hayli kapsamlı bilgilere yer verdiği kitabında, her zaman düşüncenizde olan ama sormaya çekindiğiniz veya doğru yanıtları bulamadığınız soruları dürüstçe ve içten bir anlatımla yanıtlıyor.
 
•      Neden vajinal zarımız var?
•      Vulva ve vajinayla alakalı bir bakım sistemi olmalı mı?
•      Tamponlarda veya pedlerde toksin var mıdır?
•      Vajinal orgazmlar ile G noktası arasındaki ilişki nedir?
•      Menopoz, vulva ve vajinayı nasıl etkiler?
•      Cinsel ilişki sırasında ağrı hissinin nedenleri nelerdir?
     Bu türden birden fazla mühim sorunun bunun yanında bir o kadar ikna edici, kafa karıştırıcı ve çelişkili yanlış yanıt mevcut. Tıklama tuzağı, sahte bilim ve tanınmış bireyler aracılığıyla desteklenen ürünler çağında bocalamak kolay bir şekilde! Peki, gerçekleri yanlışlardan nasıl ayırabiliriz? İşte Doktor Gunter tam da bu noktada mitleri çürüten, kadınları eğiterek güçlendiren bu kapsamlı rehberle, okurlarını keyifli bir yöntemle gerçekleri anlatan ve ufuk açıcı bir yolculuğa çıkarıyor.
Freud’un fikirlerini çürütürken veya cinsellik biliminin içyüzünü görülmektedirırken bizlere dürüst ve hepsiyla bilime dayalı bir bakış açısı sunan Vajina Kitabı, her yaştan kadın için hayat boyu güvenilir bir kaynak olma niteliği taşıyor.

Vajina Kitabı: Vulva ve Vajina – Mitleri Tıptan Ayırmak Özeti

Vajina Kitabı: Vulva ve Vajina – Mitleri Tıptan Ayırmak Pdf Oku

Vajina Kitabı: Vulva ve Vajina – Mitleri Tıptan Ayırmak Pdf indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın