Sofie’nin Dünyası Felsefe Tarihi Üzerine Bir Roman PDF indir

Sofie’nin Dünyası Felsefe Tarihi Üzerine Bir Roman PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz 9789758434572 sayfalık Karton Kapak boyutunda TÜRKÇE özelliğine sahip 27.02.2017 numaralı Sofies Verden dilinde yazılmış Sofie’nin Dünyası Felsefe Tarihi Üzerine Bir Roman kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Sofie’nin Dünyası Felsefe Tarihi Üzerine Bir Roman PDF

“Sofi’nin Dünyası” yayına girdiği 1991 senesinden bu yana aralarında Korece, Rusça, Japonca, Arapça gibi diller de olmak üzere kırka yakın dile çevrilmiş ve yayına girdiği her ülkede en fazla satan kitap olma başarısını elde etmiştir…
“Benzer bireylerin”, yüzeysel bilgilerin geçerli olduğu çağımızda, “3000 yıllık geçmişinin hesabını yapamayan insan günübirlik yaşayan insandır” diyen Goethe’nin günübirlik bireylerindan olmama yolunda oldukça önemli adım.
15. yaşgününü kutlamaya bir araya getirilen Sofi, bir gün posta kutusunda “Kimsin” yazılı bir not bulur. Bu sorudan hareketle, bütün bir felsefe tarihinde sorulmuş soruları ve yanıtları, sürükleyici bir roman kurgusu içinde anlatan Jostein Gaarder, Umberto Eco’nun “Gülün Adı”nda Ortaçağ teolojisini romanlaşmaya vardırma gücünü bu kitabında felsefede gösteriyor.

Gaarder (1952) özellikle gençliğe yönelik kitaplarıyla tanınan Norveçli bir felsefe öğretmeni.

Sofie’nin Dünyası Felsefe Tarihi Üzerine Bir Roman Özeti

Sofie’nin Dünyası Felsefe Tarihi Üzerine Bir Roman PDF Oku

Sofie’nin Dünyası Felsefe Tarihi Üzerine Bir Roman PDF indir

pdf indirme butonu

Yorum yapın