Uçurtma Avcısı PDF indir

Uçurtma Avcısı PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz 9789752891456 sayfalık Karton Kapak boyutunda TÜRKÇE özelliğine sahip Utku Lomlu numaralı 10.03.2021 dilinde yazılmış Uçurtma Avcısı kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Uçurtma Avcısı PDF

Emir ve Hasan, Kabil’de monarşinin son senelerında birlikte büyüyen iki çocuk… Aynı evde büyüyüp, aynı sütanneyi paylaşmalarına rağmen Emir’le Hasan’ın dünyaları içinde uçurumlar mevcuttur: Emir, ünlü ve zengin bir işadamının, Hasan ise onun hizmetkârının oğludur. Üstelik Hasan, orada pek sevilmeyen bir etnik azınlığa, Hazaralara mensuptur.

Çocukların birbirleriyle kesişen yaşamları ve kaderleri, çevrelerindeki dünyanın trajedisini yansıtır. Sovyetler işgali sırasında Emir ve babası ülkeyi terk edip California’ya giderler. Emir böylece geçmişinden kaçtığını düşünür. Her şeye rağmen arkasında bıraktığı Hasan’ın anısından kopamaz.

Uçurtma Avcısı arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedeline ilişkin bir roman. Babalar ve oğullar, babaların oğullarına etkileri, sevgileri, fedakârlıkları ve yalanları… Daha önce hiçbir romanda anlatılmamış bir tarihin perde arkasını görülmektediran Uçurtma Avcısı, zengin bir kültüre ve güzelliğe sahip toprakların yok edilişini aşama aşama gözler önüne çıkarıyor.

Uçurtma Avcısı’nda anlatılan müthiş bir dostluk. Bir insanın diğerini ne kadar sevebileceğinin su gibi akıp giden öyküsü…

Uçurtma Avcısı Özeti

Uçurtma Avcısı PDF Oku

Uçurtma Avcısı PDF indir

pdf indirme butonu

Yorum yapın