Uçabileceğini Hayal Eden Tavuk PDF indir

Uçabileceğini Hayal Eden Tavuk PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz TÜRKÇE sayfalık Kitap Kağıdı boyutunda 96 özelliğine sahip 16.06.2020 numaralı 9786050833942 dilinde yazılmış Uçabileceğini Hayal Eden Tavuk kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Uçabileceğini Hayal Eden Tavuk PDF

Okuyacağınız bu modern klasik, Filiz adındaki tavuğun öyküsüdür. Filiz artık emir üzerine yumurtlamak ve tüm yumurtalarının pazara satılmaya götürülmesini izlemek istemez. Her Sabah çiftliğin kapısından geleceğine göz atar, özgürce dolaşan hayvanları izler ve vahşi doğaya kaçarak kendisi için bir yumurta yumurtlamanın hayalini kurar.

Özgürlüğü, bireyselliği ve anneliği temel alarak çiftliğin geleneklere sarılı dünyasına başkaldıran, yürekli ve ilham sahibi bir dişi kahramanın hikâyesini anlatan Uçabileceğini Hayal Eden Tavuk, bunun yanı sıra evrensel yankının romanıdır ve dünya çapında milyonlarca okura ulaşmıştır. Tavuk, ördek, horoz, köpek, gelincik gibi hayvan karakterleriyle, Hayvan Çiftliği ve Charlotte’nin Ağı gibi İngiliz klasiklerini akla getirir. Sun-mi Hwang’ın günümüz için kaleme aldığı bu fabl, dünya edebiyatı içinde yerini almış unutulmaz bir kişiliğin yolculuğunu anlatır.

Uçabileceğini Hayal Eden Tavuk Özeti

Uçabileceğini Hayal Eden Tavuk PDF Oku

Uçabileceğini Hayal Eden Tavuk PDF indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın