Şeker Portakalı (Ciltsiz) PDF indir

Şeker Portakalı (Ciltsiz) PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz O Meu Pé de Laranja Lima sayfalık 182 boyutunda 9789750738609 özelliğine sahip Utku Lomlu numaralı 06.09.2019 dilinde yazılmış Şeker Portakalı (Ciltsiz) kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Şeker Portakalı (Ciltsiz) PDF

“Ne güzel bir şeker portakalı fidanıymış bu! Hem bak, dikeni de yok. Pek de kişilik sahibiymiş, şeker portakalı olduğu ta uzaktan belli. Ben senin boyunda olsaydım başka şey istemezdim.”
“Ama ben büyük bir ağaç istiyordum.”
“İyi düşün, Zezé. Henüz gencecik bir fidan bu. Bir gün koca bir ağaca dönüşecek. Seninle birlikte büyüyecek. İki kardeş gibi iyi anlaşacaksınız. Dalını gördün mü? Bir tanecik dalı olsa da adeta özellikle senin binmen için hazırlanmış bir ata benziyor.”
Brezilya edebiyatının klasiklerinden Şeker Portakalı, José Mauro de Vasconcelos’un başyapıtı kabul edilir. Yetişkinler dünyasının sınırlamalarına hayal gücüyle göğüs geren Zezé’nin yoksulluk, acı ve ümit dolu hikâyesi yazarın çocukluğundan derin izler taşır.
Beş yaşındaki Zezé hemen her şeyi tek başına öğrenir: yalnızca bilye oynamayı ve arabalara asılmayı değil, okumayı ve sokak şarkıcılarının ezgilerini de. En yakın sırdaşıysa, anlattıklarına kulak veren ve Minguinho adını verdiği bir şeker portakalı fidanıdır…
Şeker Portakalı’nın başkahramanı Zezé’nin büyüdükçe yaşadığı serüvenleri, yazarın Güneşi Uyandıralım ve Delifişek romanlarında izleyebilirsiniz.

Şeker Portakalı (Ciltsiz) Özeti

Şeker Portakalı (Ciltsiz) PDF Oku

Şeker Portakalı (Ciltsiz) PDF indir

pdf indirme butonu

Yorum yapın