E-Kitap

Tıbbın Gizemli Tarihi Semboller Büyüler ve Ritüeller Eşliğinde Şifa Kitabı PDF indir

Tıbbın Gizemli Tarihi Semboller Büyüler ve Ritüeller Eşliğinde Şifa Kitabı PDF

Kitap ismi Tıbbın Gizemli Tarihi Semboller Büyüler ve Ritüeller Eşliğinde Şifa olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Tıbbın Gizemli Tarihi Semboller Büyüler ve Ritüeller Eşliğinde Şifa kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Tıbbın Gizemli Tarihi Semboller Büyüler ve Ritüeller Eşliğinde Şifa kitabını PDF indirmeden önce sizlere Tıbbın Gizemli Tarihi Semboller Büyüler ve Ritüeller Eşliğinde Şifa kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Tıbbın Gizemli Tarihi Semboller Büyüler ve Ritüeller Eşliğinde Şifa Özet

Tıbbın Gizemli Tarihi Semboller Büyüler ve Ritüeller Eşliğinde Şifa kitabının yazarları Zeki Tez olan ve 304 sayfalık kitap 2010 senesinde Araştırma-İnceleme kategori bölümünde yerini almıştır.

Tıbbın Gizemli Tarihi Semboller Büyüler ve Ritüeller Eşliğinde Şifa PDF indir

Tıbbın Gizemli Tarihi Semboller Büyüler ve Ritüeller Eşliğinde Şifa kitabını yazımızın alt bölümünden Tıbbın Gizemli Tarihi Semboller Büyüler ve Ritüeller Eşliğinde Şifa PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Tıbbın Gizemli Tarihi Semboller Büyüler ve Ritüeller Eşliğinde Şifa kitabını indirebilirsiniz.

Tıbbın sembolü malum yılan… Bugünkü ilaçların atası olan büyü ve iksirler…

Doğru miktarda kullanıldığında etkili bir ilaç durumuna gelen envai çeşit zehir… Aydınlanma’ya kadar baş tacı edilen kocakarı ilaçları… İlk kan nakli, ilk sezaryen, ilk sünnet, ilk iğdiş etme… Ortaçağ’ın berber-cerrahları, iki yüzyıl öncesinin “idrar tadarak” teşhis koyan hekimleri, akıl hastalarını ölüme terk eden Avrupa, psikiyatrinin temellerini atan Doğu… Ve narkozu keşfeden Müslüman hekimler…

Bilim tarihi hususundaki incelemeleriyla tanınan Prof. Dr. Zeki Tez, bu kez buluşlarla yaşamımızı kökten değiştiren tıbbın tarihine ışık tutuyor. Binsenelerca geçmişe uzanan bir bilimin serencamına bambaşka bir pencereden bakıyor.

“Tıbbın Gizemli Tarihi”ni bir bilimsel araştırma kitabı gibi değil, sürükleyici bir roman gibi okuyacaksınız. Öyle bir roman ki, hemen her sayfasında insanoğlunun ölümcül bir illetten kurtulmasını sağlayan bir tedavinin keşfi yer alıyor.

İlkel tıbbın yılanından Mısır’da mumyalanan cesetlere, eski Çin ve Hint tıbbından antik Yunan’a, oradan İslam ve Osmanlı tıbbına, tarihin tüm “şifa vericiler”ine bu “gizemli” yolculukta eşlik etmeye hazır mısınız?

Tanıtım Yazısı’ndan

Tıbbın Gizemli Tarihi Semboller Büyüler ve Ritüeller Eşliğinde Şifa Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu