E-Kitap

İlaç ve Parfümün Sihirli Dünyası Tarihte Eczacılık Güzel Kokular ve Kozmetik Kitabı PDF indir

İlaç ve Parfümün Sihirli Dünyası Tarihte Eczacılık Güzel Kokular ve Kozmetik Kitabı PDF

Kitap ismi İlaç ve Parfümün Sihirli Dünyası Tarihte Eczacılık Güzel Kokular ve Kozmetik olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan İlaç ve Parfümün Sihirli Dünyası Tarihte Eczacılık Güzel Kokular ve Kozmetik kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

İlaç ve Parfümün Sihirli Dünyası Tarihte Eczacılık Güzel Kokular ve Kozmetik kitabını PDF indirmeden önce sizlere İlaç ve Parfümün Sihirli Dünyası Tarihte Eczacılık Güzel Kokular ve Kozmetik kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

İlaç ve Parfümün Sihirli Dünyası Tarihte Eczacılık Güzel Kokular ve Kozmetik Özet

İlaç ve Parfümün Sihirli Dünyası Tarihte Eczacılık Güzel Kokular ve Kozmetik kitabının yazarları Zeki Tez olan ve 303 sayfalık kitap 2010 senesinde Araştırma-İnceleme kategori bölümünde yerini almıştır.

İlaç ve Parfümün Sihirli Dünyası Tarihte Eczacılık Güzel Kokular ve Kozmetik PDF indir

İlaç ve Parfümün Sihirli Dünyası Tarihte Eczacılık Güzel Kokular ve Kozmetik kitabını yazımızın alt bölümünden İlaç ve Parfümün Sihirli Dünyası Tarihte Eczacılık Güzel Kokular ve Kozmetik PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza İlaç ve Parfümün Sihirli Dünyası Tarihte Eczacılık Güzel Kokular ve Kozmetik kitabını indirebilirsiniz.

O, tarihi filmlerin unutulmaz yönetmeni! Emektar kamerasıyla bu kez eczacılık ve parfümerinin izini sürüyor Prof. Dr. Zeki Tez. Son filminde başrolde ilaçlar ve güzel kokular var.

Film ağır başlıyor. Eskiçağın gizemli atmosferinde şifalı bitkiler, ilk kimyasal ilaçlar ve zehirler…İlk sabun, kozmetiğin belkemiği kına…Ve adamotu…

Hızlanıyor hemen tempo. Toksikolojinin babası Paracelsus görünüyor bir an. Topraktan hazırlanan ilaçlar, Ortaçağ’da şifa aracı olarak kullanılan kıymetli taşlar, mumyalar, ‘mumiya ilaçları’ giriyor kadraja. Kutsal mekanların nasıl parfümlendiğini göze çarpıyor. Balsam ve kutsal mesh yağı ile tanışıyoruz. İslam dünyasının eczacılık anlayışına , Müslümanların parfüm sanatında geldiği noktaya şaşırıyoruz.

Ve hız artıyor. Osmanlı ve Cumhuriyet Türkiye’sindeki ilaç bilimi seyirciyi hayrete düşürüyor. ‘Bedensel dört salgı kuramı’, tıp tarihininünlü ecza-ilaç kitapları, mesir macunu , nevruziye, ilaç kodeksleri ve farmakopeler rollerini başarıyla oynuyor. Çağdaş yapay ilaçlara giden yol ayrımına kadar geliyoruz. Paralel kurguda Avrupa’daki parfüm üretimindeki gelişmeleri izliyoruz. Modern çağda parfüm hazırlama sanatının inceliklerini, koku sınıflandırmanın püf noktalarını, güzel kokularla duyular arası bağlantının büyüsünü hissediyoruz.

İlaç ve parfümü “ilk” ortaya çıkışından alıp bugüne getiren bu ‘siyah beyaz’ görsel şölenin finalini mi merak ettiniz? O da usta yönetmenin sürprizi olsun!

İlaç ve Parfümün Sihirli Dünyası Tarihte Eczacılık Güzel Kokular ve Kozmetik Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu