Tatar Çölü PDF indir

Tatar Çölü PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz TÜRKÇE sayfalık Kitap Kağıdı boyutunda 232 özelliğine sahip 25.11.2019 numaralı 9789754701258 dilinde yazılmış Tatar Çölü kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Tatar Çölü PDF

İtalyan edebiyatının köşe taşlarından Dino Buzzati’nin ilk romanı olan Tatar Çölü, modernist edebiyata yapılmış en mühim katkılardan biri. Genç teğmen Giovanni Drogo, ilk görev yeri olarak Tatar Çölü’ndeki Bastiani Kalesi’ne tayin edilir. Uzun boylu kalmak istemediği bu sınır bölgesinde geçirdiği seneler ona, vaktiyle gözünde büyüttüğü zafer tutkusunun kofluğunu ve askerlik yaşamının monotonluğunu öğretir. “Yaşamı boyunca beklediği an” bir türlü gelmez. Zamanla “sesi, yaşlı sesine dönüşür”, “bakışları çok yaşlı bir adamın bakışları gibi sarımtırak ve camdan bir görünüş alır”. Varoluşun anlamsızlığı, boylu boyunca serilir önüne. Gündelik yaşamın durağan ritmi, alışkanlıkların uyuşturucu etkisi ruhunun derinliklerine işlerken Tatar Çölü’nün yalnızca kendisinin değil bunun yanı sıra insanlığın sınır bölgesi olduğunu anlar. Edebiyatta Beckett, Camus ve Kafka’nın başlattığı varoluşsal sorgulamaya karmaşık bir boyut katan, zengin bir anlatı Tatar Çölü.
 
“Tatar Çölü, yalnızca aklıyla hareket ettiğini düşünen insanlara meydan okumak gibi büyük bir riski göze alan, olağanüstü bir roman.”
Tım Parks 

Tatar Çölü Özeti

Tatar Çölü PDF Oku

Tatar Çölü PDF indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın