Çile (kod4) PDF indir

Çile (kod4) PDF indir, Çile (kod4) kitabı 512 sayfadan oluşmakta ve 12.5 x 19.5 cm boyutundadır. Çile (kod4) kitabının kapağı ise Karton Kapak özelliğine sahiptir. TÜRKÇE dilinde yazılmış olan Çile (kod4) kitabını 9789758180127 numarasıyla kontrolünü yapabilirsiniz. Çile (kod4) kitabını PDF indir.

Çile (kod4) PDF

Şairliğim on iki yaşımda başladı.
Bahanesi enteresantır:
Annem hastahanedeydi. Ziyaretine gitmiştim… Beyaz yatak örtüsünde, siyah kaplı, ufak ve eski bir defter.. Bitişikte yatan veremli genç kızın şiirleri varmış defterde.. Haberi veren annem, bir an gözlerimin içini tarayıp:
– Senin dedi; şair olmanı ne kadar isterdim!
Annemin dileği bana, içimde besleyip de on iki yaşıma kadar farkında olmadığım bir şey gibi göründü. Varlık hikmetimin ta kendisi… Gözlerim, hastahane odasının penceresinde, savrulan kar ve uluyan rüzgara karşı, içimden kararımı verdim:
– Şair bulunacağım!
Ve oldum.

1925’de “Örümcek Ağı”, 1928’de “Kaldırımlar”, 1932’de “Ben ve Ötesi”, 1953’de “Sonsuzluk Kervanı” ve 1969’da “Şiirlerim” ismiyle yayınlanmış şiir kitaplarının birden çok bakımdan kendini ifadelendiremediğini söyleyen Necip Fazıl Kısakürek’in, 1922’de Yeni Mecmua’da yayınlanmış ilk şiirinden başlayarak bizzat kendisi aracılığıyla süzülen, ayıklanan, düzeltilen ve bir araya getirilen bütün şiirleri…

Ve Poetikası… Bir yanda belli başlı bir sanat anlayışından tüten şiirler, diğer yanda, bu sanat anlayışının tüttürdüğü şiir mefkûresi…

Çile (kod4) Özeti

Çile (kod4) Pdf Oku

Çile (kod4) Pdf indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın