Şiirli Yastık PDF indir

Şiirli Yastık PDF indir, Şiirli Yastık kitabı TÜRKÇE sayfadan oluşmakta ve Kitap Kağıdı boyutundadır. Şiirli Yastık kitabının kapağı ise 192 özelliğine sahiptir. 9786254054631 dilinde yazılmış olan Şiirli Yastık kitabını 12.07.2021 numarasıyla kontrolünü yapabilirsiniz. Şiirli Yastık kitabını PDF indir.

Şiirli Yastık PDF

Şiirli yastık olur mu demeyin. Sivas Kongresi için kente gelen Mustafa Kemal Paşa’ya, Sivas Sultanisi’nin ikinci katındaki bir oda ayrılır. Yatağın üzerinde, bir genç kızın çeyiz sandığından alınan, çiçek motifli ipek bir örtü mevcuttur. Mustafa Kemal, yastıklara işlenmiş iki dizeyi okuyunca, Mazhar Müfit Bey’i yanına çağırır. Mazhar Müfit Bey telaşlı ve biraz da mahcup, yastıklardaki beyitlerin kendisi için yazılmadığını, asla böyle bir kasıtları olmadığını anlatmaya çalışırken, Mustafa Kemal açıklamanın gereksiz olduğunu ve şiirdeki ikaznın herkes için doğru olduğunu söyler. Sivas Kongresi günlerinde, Mustafa Kemal’in başını koyduğu yastık kılıflarına yazılı şiirin ilk dizesi şöyledir: “Dünyanın makamıyla gururlanıp incitme insanı…”.
Şiirli Yastık’a her bir motifi özenle, sevgiyle, dinmeyen bir merak ve araştırma hevesiyle işliyor Sunay Akın. Anadolu’nun kurtuluş karşılaşmasındaki yerleri eşsiz tıbbiyeli çiçeklerimizi, Nâzım’ı, Orhan Veli’yi, Deniz’i, Halet Çambel’i, cesaret ve dirençleriyle insanlığa adanmış daha birden fazla yaşamı aktarıyor. Bu keşifleriyle umut oluyor bizlere.

Şiirli Yastık Özeti

Şiirli Yastık Pdf Oku

Şiirli Yastık Pdf indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın