Satranç (Karton Kapak) PDF indir

Satranç (Karton Kapak) PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz TÜRKÇE sayfalık Kitap Kağıdı boyutunda 77 özelliğine sahip 13.02.2019 numaralı 9786053606116 dilinde yazılmış Satranç (Karton Kapak) kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Satranç (Karton Kapak) PDF

Stefan Zweig, çok geniş bir psikoloji birikimini eserlerinde bütünüyle kullanmış ender yazarlardandır. Onun dünya edebiyatında bir biyografi yazarı olarak kazandığı haklı ünün temelinde de bu özelliği, yani yazarlığının bunun yanında çok usta bir psikolog olması yatar.

Satranç, Zweig’ın psikolojik birikimini bütünüyle devreye soktuğu bir öyküdür ve bu öykünün baş bireyleri, tamamen yazarın biyografilerinde ele aldığı bireyleri işleyiş şekiliyle sergilenmiştir.

Zweig ölümünden hemen önce bitirdiğı birkaç düzyazı metinden birisi olan Satranç’ı kaleme aldığı sırada, karısı Lotte Zweig ile birlikte göç ettiği Brezilya’da yaşamaktaydı. Satranç’ta da, olay yeri olarak New York’dan Buenos Aires’e gitmekte olan bir yolcu gemisini seçmiştir. Bu gemide tamamen rastlantı sonucu karşılaşan üç kişi: yeni dünya satranç şampiyonu Mirko Czentovic, sıradan bir satranç oyuncusu olan anlatıcı ve bir zamanlar çok usta bir satranç oyuncusu olan, ama hayli süredir satrançtan uzak kalmış bulunan Dr. B., öykünün aktörleridir.

Satranç (Karton Kapak) Özeti

Satranç (Karton Kapak) PDF Oku

Satranç (Karton Kapak) PDF indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın