Paris’te Bir Kurtadam PDF indir

Paris’te Bir Kurtadam PDF indir, Paris’te Bir Kurtadam kitabı TÜRKÇE sayfadan oluşmakta ve Kitap Kağıdı boyutundadır. Paris’te Bir Kurtadam kitabının kapağı ise 296 özelliğine sahiptir. 9786257442244 dilinde yazılmış olan Paris’te Bir Kurtadam kitabını The Werewolf of Paris numarasıyla kontrolünü yapabilirsiniz. Paris’te Bir Kurtadam kitabını PDF indir.

Paris’te Bir Kurtadam PDF

“Nasıl oldu da idrak edemeyeceğimiz karanlık dürtülerimizin oyuncağı hâline geldik, işte Endore bunun üzerinde duruyor.” –Michael Dirda
 
Doğaüstü vakalara ve Fransa tarihine merakıyla tanınan Amerikalı yazar Guy Endore, bunun yanı sıra komünist görüşleri sebebiyle kara listeye alınan başarılı Hollywood senaristlerindendi. En ünlü eseri Paris’te Bir Kurtadam ise 1933’te yayımlandığında kısa bir sürede çoksatan bir romana dönüştü ve hem akıcılığıyla hem de derinlikli tarihsel ve siyasi yorumuyla kurtadam edebiyatının mihenk taşı olarak kabul edildi.
 
Akademik çalışmalarını Paris’te sürdüren bir adamın karşısına çöplerin arasında enteresan bir elyazması çıkar. “Galliez Raporu” adlı bu evrak 1871 senesinde yargılanan Astsubay Bertrand lehine yapılmış olan savunmayı içerir. Aymar Galliez’e ait bu raporda Pitaval ve Pitamont ailelerinin arasındaki lanetli kan davasından başlayıp 1871’deki Paris Komünü günlerine kadar uzanan ve merkezinde karanlık arzularıyla baş etmeye çalışan bir kurtadamın bulunduğu, hem ölüm ve şehvet hem de hüzün ve sefalet yüklü bir öykü anlatılır.
 
İçindeki kurt sessiz, ama şuan için.

Paris’te Bir Kurtadam Özeti

Paris’te Bir Kurtadam Pdf Oku

Paris’te Bir Kurtadam Pdf indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın