Klara İle Güneş PDF indir

Klara İle Güneş PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz TÜRKÇE sayfalık Kitap Kağıdı boyutunda 264 özelliğine sahip 22.05.2021 numaralı 9789750849503 dilinde yazılmış Klara İle Güneş kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Klara İle Güneş PDF

“Güneş her zaman bize ulaşmanın yolunu bulur.”
 
Günümüzün en büyük yazarlarından Kazuo Ishiguro, Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazandıktan sonra yayımlanan ilk romanı Klara ile Güneş’te, yeni teknolojilerin etkisiyle köklü değişimler geçirmiş bir toplumda yaşanan, sevgi, umut ve fedakârlığa dair unutulmaz bir hikâye anlatıyor.
 
Sıra dışı gözlem kabiliyetine sahip bir yapay zekâ olan Klara, kendisi gibi “Yapay Arkadaş”ların satıldığı mağazadaki yerinden insanları izleyip dış dünyayı öğrenmeye çalışır, onu yeni evine götürecek o özel çocuğu sabırla bekler. O çocuk nihayet çıkageldiğinde, Klara kendini ezici endişelar ve kırılgan umutlarla dolu bir dünya çapında bulacak, sarsılmaz bir adanmışlıkla bağlandığı Güneş’in yardımıyla bir mucizeyi gerçek kılmaya çalışırken insan denen canlıyı bütün zaafları ve çelişkileriyle tanıma fırsatı bulacaktır.
 
Klara ile Güneş dingin duygusal yoğunluğu aracılığıyla Ishiguro’nun büyük bir düzyazı üslupçusu olarak yerini sağlamlaştırıyor.” Evening Standard
 
“Beni Asla Bırakma’yı sevenlere göre bir roman: O kitabın DNA’sındaki duygusal açıklık, kendimizi dışarıdan görebilme niteliği ve insanlığa dair ‒tam anlamıyla iyimser denemese de‒ şefkatli, bir hayli etkili ve hakiki bakış burada da mevcut.” The Times
 
“[Kazuo Ishiguro] büyük bir duygusal güce sahip romanlarında, dünyayla bir bağlantımız olduğu yanılsamasının altında yatan dipsiz uçurumu açığa çıkardı.”
2017 Nobel Edebiyat Ödülü’nün gerekçesinden

Klara İle Güneş Özeti

Klara İle Güneş PDF Oku

Klara İle Güneş PDF indir

pdf indirme butonu

Yorum yapın