E-Kitap

Okçu Milletin Tarihi Kitabı PDF indir

Okçu Milletin Tarihi Kitabı PDF

Kitap ismi Okçu Milletin Tarihi olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Okçu Milletin Tarihi kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Okçu Milletin Tarihi kitabını PDF indirmeden önce sizlere Okçu Milletin Tarihi kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Okçu Milletin Tarihi Özet

Okçu Milletin Tarihi kitabının yazarları Aknerli Grigor olan ve 95 sayfalık kitap 2013 senesinde Araştırma-İnceleme kategori bölümünde yerini almıştır.

Okçu Milletin Tarihi PDF indir

Okçu Milletin Tarihi kitabını yazımızın alt bölümünden Okçu Milletin Tarihi PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Okçu Milletin Tarihi kitabını indirebilirsiniz.

Okçu Milletin Tarihi’ni büsbütün Grigor’un eseri olarak kabul etmek olabilecek değildir. Eserin ilk kısmını yazara ait bilgiler olmaktan ziyade bir derleme olarak kabul etmek daha doğru olur. Kitapta 1265 senesinden sonraki döneme dair verilen bilgilerin bulunduğu son kısım ise, şive farklılığından da anlaşılacağı üzere, bizzat Grigor’un gözlemlerine dayanmakta olup onun kaleminden çıkmıştır.

Moğol tarihine ait Ermeni kaynaklarından Aknerli Grigor’a ait bu eser, hacmi ufak olmakla birlikte, dönemin hadiselerinı birebir yaşayanların anlatımlarını ve gözlemlerini ihtiva etmesi sebebiyle Yakın Doğu’daki Moğol istilası tarihiyle alakalı mühim bir boşluğu doldurmaktadır.

Okçu Milletin Tarihi Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu