E-Kitap

Kültür Örüntüleri Kitabı PDF indir

Kültür Örüntüleri Kitabı PDF

Kitap ismi Kültür Örüntüleri olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Kültür Örüntüleri kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Kültür Örüntüleri kitabını PDF indirmeden önce sizlere Kültür Örüntüleri kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Kültür Örüntüleri Özet

Kültür Örüntüleri kitabının yazarları Ruth Benedict olan ve 304 sayfalık kitap 2011 senesinde Araştırma-İnceleme kategori bölümünde yerini almıştır.

Kültür Örüntüleri PDF indir

Kültür Örüntüleri kitabını yazımızın alt bölümünden Kültür Örüntüleri PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Kültür Örüntüleri kitabını indirebilirsiniz.

Ünlü antropolog Ruth Benedict’in, özellikle kültürel çalışmalar hususunda temel başvuru kaynaklarından biri olarak görülen kitabı Kültür Örüntüleri, insan yaşamının şekillenmesinde kültürün rolüne dair çarpıcı bir bakış sunuyor. Üç Kızılderili toplumunun karşı karşıya geldirıldığı bu çalışma, toplumların davranışlarındaki değişiklikleri yargılamadan ortaya koyuyor. Dolayısıyla Batı toplumunun “en iyi, en gelişmiş” kültür olduğu yönündeki görüşü reddederek, her kültürün kendisini nasıl konu alıyorsa öyle kavranması gerektiğini öne sürüyor. 1930’lu senelerda yazılmış olmasına rağmen, Kültür Örüntüleri’nin günümüzde hâlâ temel bir eser olmasını sağlayan da kültürel çeşitliliğe yaptığı bu vurgu. Özellikle antropoloji ve etnoloji alanlarında çığır açmış bir isim olan Benedict’in birey ve kültür ilişkisini incelemesi yönünden oldukça önem taşıyan araştırması, insan olmanın anlamları üzerine derin bir kavrayış sağlıyor.

“Bugün çağdaş dünya çapında kültür kavramıyla alakalı sözcüklerin bunca rahat kullanılmasında… elinizdeki kitabın büyük bir payı var.”
Margaret Mead

“Benzersiz ve çok mühim… Kültür Örüntüleri, daha özgür ve daha hoşgörülü bir yaşam için yol gösterici bir tabela niteliğinde.”
New York Times

“Benedict’in Kültür Örüntüleri, çeşitliliğin değerini bize öğretmede temel bir metin…”
Amerikan Antropoloji Derneği

Kültür Örüntüleri Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu