E-Kitap

Türkiye’de Devlet Geleneği Kitabı PDF indir

Türkiye’de Devlet Geleneği Kitabı PDF

Kitap ismi Türkiye’de Devlet Geleneği olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Türkiye’de Devlet Geleneği kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Türkiye’de Devlet Geleneği kitabını PDF indirmeden önce sizlere Türkiye’de Devlet Geleneği kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Türkiye’de Devlet Geleneği Özet

Türkiye’de Devlet Geleneği kitabının yazarları Metin Heper olan ve 245 sayfalık kitap 2006 senesinde Araştırma-İnceleme kategori bölümünde yerini almıştır.

Türkiye’de Devlet Geleneği PDF indir

Türkiye’de Devlet Geleneği kitabını yazımızın alt bölümünden Türkiye’de Devlet Geleneği PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Türkiye’de Devlet Geleneği kitabını indirebilirsiniz.

Uluslararası bilim camiasında tanınmış siyaset bilimcilerimizden Metin Heper, Türkiye’de Devlet Geleneği adlı kitabıyla son derece mühim bir çalışmaya imza atıyor. Özgün baskısı İngiltere’de yayımlanmış olan bu kitapta aşkın devlet geleneğinin Türk siyasal yaşamını ne biçimde etkilediği incelenmektedir. Heper, Türkiye’nin siyasal yaşamının irdelenmesinde yaygın bir şekilde kullanılan “merkez-çevre” yaklaşımını tamamlayıcı bir bakış açısı sağlamaktadır.

“Heper, basit bir biçimde hadiseleri anlatmakta ziyade o hadiseleri, Türklerin Osmanlı İmparatorluğu ve Türkiye Cumhuriyetindeki siyasal denemelerinden esinlenerek oluşturduğu kuramsal analiz ile ilişkilendirerek sağlamaktadır.”
William Hale, Asian Affairs, 1986

“Bu kitap, hem Türkiye’deki politikacılar hem de bu ülke ile ilgili dışarıdan ahkâm kesenler için mecburi okuma olmalıdır”.
Bernard Burrows, International Affairs, 1986;

“Heper’in irdelemeleri öğretici…. Heper, yeni sonuçlara varılabilmesini sağlayan bir kuramsal çerçeve yönünden Türkiye’nin siyasal yaşamını inceliyor”.
Walter Weiker, Middle East Studies Association of North America Bulletin, 1987;

“Heper, burada orijinal bir tez ile bilim aleminin karşısına çıkıyor ve … Türkiye’nin siyasal yaşamı ile alakalı bazı basmakalıp görüşleri sorguluyor”.
Brian W. Beeley, BRISMES Bulletin, 1988.

Türkiye’de Devlet Geleneği Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu