Kurtlarla Koşan Kadınlar / Vahşi Kadın Arketipine Dair Mit ve Öyküler PDF indir

Kurtlarla Koşan Kadınlar / Vahşi Kadın Arketipine Dair Mit ve Öyküler PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz 9789755393636 sayfalık Karton Kapak boyutunda TÜRKÇE özelliğine sahip Sevinç Altan numaralı 29.03.2021 dilinde yazılmış Kurtlarla Koşan Kadınlar / Vahşi Kadın Arketipine Dair Mit ve Öyküler kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Kurtlarla Koşan Kadınlar / Vahşi Kadın Arketipine Dair Mit ve Öyküler PDF

Clarissa P. Estés, Kurtlarla Koşan Kadınlar’da gerçekten değişik bir önermede yer alıyor; kadınlar için yalın, uygulanabilir ve doğal çözümler öneriyor. 19. yüzyılla birlikte insanlığın doğadan kopuşu ve duygulara yer vermeyen kapitalist bir endüstri çarkının içinde kayboluşundan yola çıkarak, kadınların yapması gereken ilk şeyin içlerindeki doğal sesi keşfetmek olduğunu dile getiriyor ve kadınların içlerinde yatan sınırsız güç ve yaratıcılığın, kurtların doğal yabanıllığında yattığı savını ileri sürüyor. Kadınların çoğu zaman farkında olmadan içselleştirmek zorunda bırakıldıkları eziklik ve yetersizlik duygusuna, bastırılmış cinsel güdülerine çok değişik bir malzemeden yaklaşıyor: masallar!  İnsanlığın ortak bilinçaltının aynaları olduğunu düşündüğü masallar aracılığıyla kadın psişesinin derinliklerine iniyor ve bir çok açmazdan kurtulmalarına yol gösterecek masal tadında terapiler uyguluyor. Estés’e göre, kurtlarla kadınlar içinde, vahşilikleri, zarafetleri ve içinde yaşadıkları topluluğun üyelerine duydukları bağ yönünden psişik bir benzerlik mevcuttur. Kurtlar ve kadınlar içindeki bu benzerlik, Vahşi Kadın arketipinde görülmektedir.
 
 
CLARISSA PINKOLA ESTÉS
Dr. Clarissa Pinkola Estés, ülkeler arası platformda tanınan ve ödül kazanmış bir şair, İsviçre, Zürih’teki International Association of Analytical Psychology (Uluslararası Analitik Psikoloji Kurumu) aracılığıyla Jungcu Psikanalist Diplomatı seçilen bir psikanalist ve bir cantadora’dır (Latin geleneğinde eski öyküleri toplayıp saklayan kişi). Bunun yanı sıra bir dönem, Amerika Birleşik Devletleri’nde, C.G. Jung Center for Education and Research (C.G. Jung Eğitim ve Araştırma Merkezi) adlı kurumun başkanlığını yapmıştır. Doktorasını kültürlerarası araştırmalar ve klinik psikoloji üzerine yapmıştır. Estés, yirmi beş senedir öğretmenlik yapmasının yanında, özel olarak kendi hastalarının nasıl tedavi edileceğiyle de ilgilenmiştir.

Kurtlarla Koşan Kadınlar / Vahşi Kadın Arketipine Dair Mit ve Öyküler Özeti

Kurtlarla Koşan Kadınlar / Vahşi Kadın Arketipine Dair Mit ve Öyküler PDF Oku

Kurtlarla Koşan Kadınlar / Vahşi Kadın Arketipine Dair Mit ve Öyküler PDF indir

pdf indirme butonu

Yorum yapın