Bin Dokuz Yüz Seksen Dört – 1984 PDF indir

Bin Dokuz Yüz Seksen Dört – 1984 PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz 9786257300117 sayfalık Karton Kapak boyutunda TÜRKÇE özelliğine sahip Selçuk Uzman numaralı 05.01.2021 dilinde yazılmış Bin Dokuz Yüz Seksen Dört – 1984 kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Bin Dokuz Yüz Seksen Dört – 1984 PDF

Geçmişi kontrol eden, geleceği de kontrol eder: Şimdiyi kontrol eden, geçmişi de kontrol eder.
 
Her şey 1984 senesinde geçer. Birbiriyle mütemadiyen savaşan üç büyük gücün elinde bölünmüş bir dünya, mutlak güce sahip bir Parti, kapanması yasak tele-ekranlarla her hareketi denetleyen Düşünce Polisi, her şeyi izleyen Büyük Birader ve diğer tüm düşünce şekillerini imkânsız hâle getirmek için oluşturulan “Yenidil”. Gerçek Bakanlığı’nın altındaki Arşiv Bölümü’nün gözlerden ırak odalarında, Parti’nin ihtiyaçları-na göre geçmişi yeniden yazan Winston Smith’in oyununda arka plan bu kâbustur işte. Herkesi dilediği gibi kontrol eden bu totaliter dünyaya karşı içinde isyan tohumları büyüyen Winston, hakikat ve özgürlüğe duyduğu özlemin yanında aşka da kayıtsız kalamayacaktır.

Yirminci yüzyılın en fazla okunan ve en etkili kitaplarının başında gelen George Orwell’in distopik başyapıtı Bin Dokuz Yüz Seksen Dört, dönemler değişse de varlığını sürdüren tota¬liter dünya düzenine tutulmuş bir ayna olmayı sürdürüyor.
 

Bin Dokuz Yüz Seksen Dört – 1984 Özeti

Bin Dokuz Yüz Seksen Dört – 1984 PDF Oku

Bin Dokuz Yüz Seksen Dört – 1984 PDF indir

pdf indirme butonu

Yorum yapın