Kuranda Karakter İnşası Yasin Pişgin Kitabı PDF indir

Kuranda Karakter İnşası Yasin Pişgin Timaş Yayınları Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Kuranda Karakter İnşası Yasin Pişgin Timaş Yayınları Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda Kuranda Karakter İnşası Yasin Pişgin Timaş Yayınları Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında Kuranda Karakter İnşası Yasin Pişgin Timaş Yayınları PDF indirme linki ile Kuranda Karakter İnşası Yasin Pişgin Timaş Yayınları kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Kuranda Karakter İnşası Yasin Pişgin Timaş Yayınları Kitap Özeti

Modern çağda ulvi yönelişini kaybeden insan, tarihte yaşanan cahiliye devirlerini aratacak derecede özünden kopmuş, Yüce Yaratıcının bahşettiği erdemleri elinin tersiyle bir kenara itmiş, süfli hedefleri ışığında inşa ettiği profan dünya çapında nefsi ve şeytanıyla baş başa kalmış ve böylece dünyayı kendisine zindan etmiştir.

Artık insan, içine düştüğü bu buhrandan kurtulmak için özeleştiri yapmak, kendisini yeniden tanımak ve tanımlamak, maddî ve manevî varlığını; olumlu ve olumsuz yönlerinin farkında olarak en sahici ve içten bir biçimde yeniden inşa etmek zorundadır. Bunu yaparken de kendisini bir amaç ışığında yaratan, onun zafiyet ve erdemlerini en iyi bilen Yüce Yaratıcının hakikat çağrısı olan Kur’an’ın ışığında hareket etmek mecburiyetindedir. Çünkü vahye alternatif olarak ileri sürülen seküler ‘izm’ ve ideolojilerin, insanlığı günbegün nasıl bir uçurumun kıyısına sürüklediği artık herkesçe malumdur.

İnsan, nasıl ki, sağlıklı bir hayat için havaya, suya ve gıdaya muhtaç ise mutlu ve faziletli bir yaşam için de vahye muhtaçtır. O, kendi varlığını, var edicisinden; fazilete giden yoldaki tekâmülünü de vahiyden ve Hz. Peygamberin rehberliğinden bağımsız düşünemez, düşünmemelidir.

Tefsir ilminin bunun yanında Din Psikolojisi ve Din Eğitimi gibi alanlardan da istifade edilerek kaleme alınmış inter disipliner bir çalışma olan Kuranda Karakter İnşasında Doç. Dr. Yasin Pişgin, vahyin karakter inşa metodunu aklın inşası, kalbin inşası ve davranışların inşası olmak üzere üç ana başlık altında derinlemesine analiz ederken modern devrin insanına, ahlakî erdemlere ulaşma ile sonuçlanan tatbiki bir metot sunuyor.

Kuranda Karakter İnşası Yasin Pişgin Timaş Yayınları KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu


Yorum yapın