Değerler Psikolojisi ve İnsan Güzel İnsan Modeli Nevzat Tarhan Kitabı PDF indir

Değerler Psikolojisi ve İnsan Güzel İnsan Modeli Nevzat Tarhan Timaş Yayınları Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Değerler Psikolojisi ve İnsan Güzel İnsan Modeli Nevzat Tarhan Timaş Yayınları Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda Değerler Psikolojisi ve İnsan Güzel İnsan Modeli Nevzat Tarhan Timaş Yayınları Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında Değerler Psikolojisi ve İnsan Güzel İnsan Modeli Nevzat Tarhan Timaş Yayınları PDF indirme linki ile Değerler Psikolojisi ve İnsan Güzel İnsan Modeli Nevzat Tarhan Timaş Yayınları kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Değerler Psikolojisi ve İnsan Güzel İnsan Modeli Nevzat Tarhan Timaş Yayınları Kitap Özeti

Cesaret, sadakat, affetme, paylaşma, cömertlik, alçakgönüllülük, özeleştiri, adalet ve diğerleri… 

Toplumun geneli aracılığıyla kabul gören bu ortak kavramlar; bir anlamda, mutluluğun standartlar kümesidir. 

Değerleri bir banka hesabına benzetirsek, iyi yatırımlar yapan birinin hesabı ona kâr getirecektir. Ne kadar kâr ettiği hemen anlaşılmasa da bu, ileri yaşlarda faydasını göreceği bir birikim olacaktır. Doğaya veya ailesine yatırım yapan birinin, bu yatırımların kendisine geri döneceğini bilmesi gerekir. 

Bugünün toplumsal yapısına incelediğimizde, değerler artık cümle içinde kullanılan sözcüklerden ibaret. Oysa değerleri gölgeleyerek toplumları değiştiren bütün kötülükler, ağaçlarda saklı kurtlar gibidir. Nasıl ki kurtlar ağacı içten kemirerek devirirse, sosyal yozlaşma ve kuralsızlık da toplumu böyle çürütür. 

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, bizleri toplumun manevi dinamikleri olan değerlerin yaşamımıza yeniden hakim olması için bir adım atmaya çağırıyor, değer eğitiminin insandan başlayarak topluma yayılması gerektiğini dile getiriyor ve bir Güzel İnsan Modeli sunuyor.

Değerler Psikolojisi ve İnsan Güzel İnsan Modeli Nevzat Tarhan Timaş Yayınları KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu

Yorum yapın