E-Kitap

İstihbarat ve İstihbaratçı Kitabı PDF indir

İstihbarat ve İstihbaratçı Kitabı PDF

Kitap ismi İstihbarat ve İstihbaratçı olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan İstihbarat ve İstihbaratçı kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

İstihbarat ve İstihbaratçı kitabını PDF indirmeden önce sizlere İstihbarat ve İstihbaratçı kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

İstihbarat ve İstihbaratçı Özet

İstihbarat ve İstihbaratçı kitabının yazarları Nurullah Aydın olan ve 462 sayfalık kitap 2015 senesinde Araştırma-İnceleme kategori bölümünde yerini almıştır.

İstihbarat ve İstihbaratçı PDF indir

İstihbarat ve İstihbaratçı kitabını yazımızın alt bölümünden İstihbarat ve İstihbaratçı PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza İstihbarat ve İstihbaratçı kitabını indirebilirsiniz.

Devletler istihbarat kuruluşlarıyla mevcutturlar. Küresel yapılanmalar bunun yanı sıra istihbarat ağının da şekillendiricisi ve uygulayıcısıdırlar. Başta Ortadoğu, Balkanlar, Kafkasya bölgesi olmak üzere dünya coğrafyası için verilen dünya egemenlik savaşında, vesayet altına alınmak istenen ülkelerde öncelikli olarak gizli servisler yerleşmekte ve yarışmaktadırlar.

İstihbarat örgütleri ve faaliyetleri rejimle doğrudan ilişkilidir. Kazanan veya kaybeden istihbaratçıların savaşı, bir milletin varlığının veya yok oluşunun göstergesidir. Teknolojinin gelişimi istihbarat araç ve gereçlerinde de mühim değişime neden olmuştur.

Hıyanetle vatanseverliğin en açık meydana geldiği alan istihbarat alanıdır. Sadece istihbaratçılar yönünden değil, devleti yönetenlerin de ikbal ve iktidar için siyasi, ekonomik alanlarda yabancı ülke devlet yetkililerine bilerek yahut bilmeyerek casusluk yaptıkları da bir gerçektir.

İstihbarat faaliyeti; ciddi, kabiliyetli, bilinçli, idealist, birikimli uzman kişiler, kaliteli yöneticiler gerektirir. İstihbaratçı diğer meslek mensuplarından değişik bir kişilik ve kimlik oluşturur.

Yabancı istihbarat örgütleri için başka bir ülke insanını tespit edip seçerek kullanmak, eski bir uygulamadır. Bu ya siyasetçidir, ya gazetecidir, ya sivil toplum elemanıdur, ya iş adamıdır veya akademisyendir. Yabancı örgütlere en fazla çalışan kesimler de bu alanlardakilerdir. İstihbarat örgütleri paravan şirketler yoluyla da finans elde ederler ve bunu örgütlü faaliyetlerde kullanırlar.
(Tanıtım Bülteninden)

İstihbarat ve İstihbaratçı Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu