Küçük Hekim (Sen de Oku) PDF indir

Küçük Hekim (Sen de Oku) PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz 9786052854143 sayfalık Karton Kapak boyutunda TÜRKÇE özelliğine sahip Matt Robertson numaralı 21.01.2021 dilinde yazılmış Küçük Hekim (Sen de Oku) kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Küçük Hekim (Sen de Oku) PDF

Günde bir doz ”Mutluluk Tedavisi” her derde deva!

Kitapları 25 milyondan fazla satan ve 40 dile çevrilen İrlandalı yazar Eoin Colfer‘ın yazıp ünlü çizer Matt Robertson‘ın resimlediği Küçük Hekim, Tudem’in, okumaya isteksiz ve okuma kuvvetliğü çeken çocuklar için özel olarak bir araya getirdiği ”SEN de OKU” koleksiyonundaki yerini alıyor!

Çeşit çeşit doktor var şu hayatta. Kimisi yaraları ve ağrıları iyileştirir, kimisi ufacık kameralarla vücudun organlarını inceleyebilir. Tabii bir de beyin doktorları var. Ayla Liza, tıpkı annesi gibi bir doktor olmak istiyor. Ama sıradan bir doktor değil ki annesi! Bir psikiyatrist!

İnsanları ”yeniden” mutlu etmek dünyanın en güzel işi. İşte tam da bu yüzden psikiyatrist olmak istiyor ufak Ayla Liza. Bu yolda, ileride uzun bir eğitim sürecinden geçmesi gerekse de, o şimdiden, ısınma çalışmalarına ufak ufak başlıyor: Hemen her gün, annesinin muayenehanesinin bekleme salonunda, kendi metotlarıyle geliştirdiği çok özel ”Mutluluk Tedavisi”ni uygulamak için iş başına geçiyor. Şanslı ki hastaları onun ayağına geliyor. Yoksa ne mi olurdu? Kim bilir, belki de bir sabah ansızın kendisi giderdi hastalarının yanı başına. Üstelik bir çift patenle birlikte!
 
İrlanda hükümeti aracılığıyla çocuk edebiyatı alanında liyakat madalyasına değer görülen Eoin Colfer’ın kaleme aldığı Küçük Hekim, insanları anlamaya çalışarak dinlemenin önemine değinen; içten, gülünç ve çılgın bir iyileşme (pardon, ilerleme!) hikâyesi.
 
Aile bireylerinin duygudurumlarını başarıyla dile getiren bu tatlı kitap; özellikle çocukların aile içindeki duygusal atmosferden nasıl etkilendiğine ve bu atmosferi iyileştirebilmek için neler yapılması gerektiğine eğiliyor.

Psikoloji ile alakalı ufak ama temel bir giriş kitabı olarak da tanımlanabilecek eser, psikiyatristlerin gerçek hayatta ”ne iş yaptığına” dair anlaşılır ve iyi niyetli bir kaynak.

”Babamın mutluluğunun bir dakikasını bile kaçırmak istemiyorum.”
Çünkü yaşamın her ânı yaşamaya değer…

Küçük Hekim (Sen de Oku) Özeti

Küçük Hekim (Sen de Oku) PDF Oku

Küçük Hekim (Sen de Oku) PDF indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın