E-Kitap

Kızlarağasının Piçi Kitabı PDF indir

Kızlarağasının Piçi Kitabı PDF

Kitap ismi Kızlarağasının Piçi olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Kızlarağasının Piçi kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Kızlarağasının Piçi kitabını PDF indirmeden önce sizlere Kızlarağasının Piçi kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Kızlarağasının Piçi Özet

Kızlarağasının Piçi kitabının yazarları Reşad Ekrem Koçu olan ve 70 sayfalık kitap 2002 senesinde Araştırma-İnceleme kategori bölümünde yerini almıştır.

Kızlarağasının Piçi PDF indir

Kızlarağasının Piçi kitabını yazımızın alt bölümünden Kızlarağasının Piçi PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Kızlarağasının Piçi kitabını indirebilirsiniz.

“İbrahim uzun zaman bu sararmış ölü yüzüne baktı. Murad’ın dudaklarında bir katre şarap gibi bir damla kan birikmiş, gözleri esmer çürükler içinde derinleşmişti.”

“… Sultan İbrahim, Osmanlı İmparatorluğu tarihinde yeni bir devir açmaya gidiyordu.”

“Beyaz tenli ve kumral saçlı dilberler; ak gerdanlı, püskürme benli afetler; sarışın, esmer, buğday renkli güzeller, bin bir cilve ve işveyle İbrahim’i gaşyediyorlardı. Lakin heyhat…”

“İşte Kızlarağası Sünbül Ağa misilsiz bir Gürcü dilberi olan Zafire’yi padişaha takdim etmek üzere satın almıştı. Lakin kız zannıyla alınan bu cariye, biraz sonra, bir erkek çocuk dünyaya getirdi.”

“… Kızlarağası yavrucuğu evlat edindi. Zarif ve nükteci İstanbul halkı da, çocuğa derhal bir ad koydu: Kızlarağasının Piçi!”

Bu kitapta tarihten çıkarılmış ufak ufak sahneler ve portreler bulacaksınız. Reşad Ekrem Koçu’nun deyişiyle modeller hakiki, şahıslar uydurma değil.

Kızlarağasının Piçi Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu