Kitaplar ve Sigaralar PDF indir

Kitaplar ve Sigaralar PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz 9786257300247 sayfalık Karton Kapak boyutunda TÜRKÇE özelliğine sahip Selçuk Uzman numaralı 06.01.2021 dilinde yazılmış Kitaplar ve Sigaralar kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Kitaplar ve Sigaralar PDF

Orwell’in 1936-1952 senelerı içinde çeşitli gazete ve dergilerde yayımlanmış yazıları içinden seçilerek “Kitaplar ve Sigaralar” başlığı altında derlenen kitap, yedi denemeden oluşuyor.
 
Kitaplar ve Sigaralar, Orwell’in çocukluk senelerını geçirdiği yatılı okul günlerinden yoksullukla geçen gençlik senelerına kadar ona dair birden fazla kişisel bilgiyi ve anıyı içeriyor. Misal verilecek olursa kitapçıda çalışırken, arada bir dükkâna gelen müşterilerin enteresan isteklerinin arkasında yatan olguyu anlamaya çalışıyor arada bir de işinin ehli bir eczacı edasıyla hangi kitabın kime verilmesi gerektiği üzerinde duruyor. Sahaflıktan eleştirmenliğe kadar dönemin yayıncılık sektöründe hemen her alanda çalışan Orwell; edebiyat, düşünce özgürlüğü, vatanperverlik, entelektüellik ve daha bir çok kavram ile ilgiliki düşüncelerini kendine özgü şakali ve içten üslubuyla anlatıyor.
 

Kitaplar ve Sigaralar Özeti

Kitaplar ve Sigaralar PDF Oku

Kitaplar ve Sigaralar PDF indir

pdf indirme butonu

Yorum yapın