Kayı 1 Ertuğrulun Ocağı Ahmet Şimşirgil Kitabı PDF indir

Kayı 1 Ertuğrulun Ocağı Ahmet Şimşirgil Timaş Yayınları Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Kayı 1 Ertuğrulun Ocağı Ahmet Şimşirgil Timaş Yayınları Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda Kayı 1 Ertuğrulun Ocağı Ahmet Şimşirgil Timaş Yayınları Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında Kayı 1 Ertuğrulun Ocağı Ahmet Şimşirgil Timaş Yayınları PDF indirme linki ile Kayı 1 Ertuğrulun Ocağı Ahmet Şimşirgil Timaş Yayınları kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Kayı 1 Ertuğrulun Ocağı Ahmet Şimşirgil Timaş Yayınları Kitap Özeti

Ey bağlarımın tatlı meyvesi olan Oğul!, Saltanatına mağrur olma. Unutma ki dünya Hazreti Süleymana kalmamıştır. Unutma ki dünya saltanatı geçicidir. Lakin büyük bir fırsattır. Allah yolunda hizmet ve Peygamberimiz Aleyhisselamın şefaatine mazhariyet için bu fırsatı iyi değerlendir! Dünyaya ahiret ölçüsüyle bakarsan; ebedi saadeti feda etmeye değmediğini göreceksin.

– Orhan Gazi

Televizyon programları ile yediden yetmişe tarihi sevdiren Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil; Osmanoğullarının macerasıni kitaplarla anlatmaya devam ediyor. Şimşirgil, tamamen ilmi kaynaklardan beslenerek ve her yaştan tarih severin rahatlıkla okuyup anlayabileceği bir üslupla hazırladığı Kayı serisiyle tarihimizi önyargısız ve objektif bir biçimde okuyucunun değerlendirmesine sunuyor.

Serinin ilk kitabı Kayı 1: Ertuğrulun Ocağıyla yazar, Osmanlı İmparatorluğunun kuruluşunu, bir devlet haline gelme merhalelerini, Ertuğrul Gazi, Osman Gazi, Orhan Gazi, I. Murad, Yıldırım Bayezid Han ve Çelebi Mehmedin saltanat senelerını dönemin en mühim kroniklerinden faydalanarak nefis bir üslupla değerlendiriyor. Ayrıca her padişahın bilinmeyen yönleri, kılıçtan keskin kelimeleri, şiirleri, hocaları, dostları/düşmanları ve imar faaliyetleri sıra sıra anlatılıyor.

Bu kitapta; adaleti, şefkati ve hoşgörüsüyle kalpleri kazanan; yiğitliği, cesareti ve mertliğiyle dosta güven, düşmana korku salan; dünya siyasetini yönlendiren; kültür ve medeniyet hamleleri ile göz kamaştıran Osmanlının kuruluş öyküsünü bir tarih ziyafeti tadında okuyacaksınız.

Kayı 1 Ertuğrulun Ocağı Ahmet Şimşirgil Timaş Yayınları KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu

Yorum yapın