Minyeli Abdullah Hekimoğlu İsmail Kitabı PDF indir

Minyeli Abdullah Hekimoğlu İsmail Timaş Yayınları Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Minyeli Abdullah Hekimoğlu İsmail Timaş Yayınları Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda Minyeli Abdullah Hekimoğlu İsmail Timaş Yayınları Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında Minyeli Abdullah Hekimoğlu İsmail Timaş Yayınları PDF indirme linki ile Minyeli Abdullah Hekimoğlu İsmail Timaş Yayınları kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Minyeli Abdullah Hekimoğlu İsmail Timaş Yayınları Kitap Özeti

“Ben ‘Minyeli Abdullah’ı yazarken aslında dertlerimizi yazdım. İnançlı bireylerin dünyasını ve yaşadıklarını… O zamanda o günün şartlarına bağlı sıkıntılar vardı. İnsanlar İslami kitap okudukları için kolluk kuvvetleri aracılığıyla karakola götürülüp nezarete atılıyorlardı mesela. Müslümanların içinde bulunduğu hali bir biçimde anlatmalıydım…

1960’lı senelerda üç büyük fikir hareketi vardı. Türkçüler, dindarlar ve dine karşı olanlar. Herkes kitap yoluyla davasını anlatıyordu. Dindarların kitapları ise yalnızca ilmihallerden oluşuyordu. Durmadan ilmihal basılıyordu. İnsanlara, İslam’ı hakikatiyle anlatmak gerekiyordu. Usûl yanlıştı. Sokaktaki adama hitap etmemiz gerekiyordu, bunun bir yolunu bulmalıydık.  

Bu ihtiyaçla ‘ben’ dedim ‘roman yazacağım.’ En kaliteli yolun roman olduğuna karar verdim. Çünkü Avrupa’yı ayağa kaldıran romanlardı. İdeolojiler fakat edebiyatla anlatılabilirdi, bu kesindi.

Felsefe Natürizmdi. Yani ‘Allah’ kelimesinin yerine ‘tabiat’ kelimesi konmuştu. Halk yanıyordu. Ebeveyn ‘Allah’ diyor, öğretmen ‘tabiat’ diyor; çocuk anarşist oluyordu. Halk yanıyordu. Ekonomi kapitalistti. Bankalar ekonomiyi yönetiyordu. Halk faize düşmandı, yine yanıyordu. Minyeli Abdullah bu yangını söndürmeye çıktı.”

Hekimoğlu İsmail

Minyeli Abdullah Hekimoğlu İsmail Timaş Yayınları KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu

Yorum yapın