Kanuni’nin Akıl Oyunları Talha Uğurluel Kitabı PDF indir

Kanuni’nin Akıl Oyunları Talha Uğurluel Timaş Yayınları Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Kanuni’nin Akıl Oyunları Talha Uğurluel Timaş Yayınları Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda Kanuni’nin Akıl Oyunları Talha Uğurluel Timaş Yayınları Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında Kanuni’nin Akıl Oyunları Talha Uğurluel Timaş Yayınları PDF indirme linki ile Kanuni’nin Akıl Oyunları Talha Uğurluel Timaş Yayınları kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Kanuni’nin Akıl Oyunları Talha Uğurluel Timaş Yayınları Kitap Özeti

Osmanlı tarihini herkese sevdiren Talha Uğurluel, Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğunun en debdebeli dönemini anlatmaya, Dünyaya Hükmeden Sultan Kanuninin ardından, Kanuninin Akıl Oyunları kitabıyla devam ediyor. Yine can alıcı konular, yine bilinmeyen bir çok ayrıntı, yine yazarın çektiği yüzlerce fotoğraf ve muhteşem bir görsel sunum…

Uğurluel, bu çalışmasında Kanuni Sultan Süleymanın dahiyâne siyasi kimliğiyle Osmanlı İmparatorluğunu nasıl bir dünya imparatorluğu haline getirdiğini tüm ayrıntı kısmıyla anlatıyor. Bir yanda Kutsal Roma ile Katolik Hristiyanlığı dünyaya hakim kılmak isteyen Şarlken ve Ferdinand diğer yanda Büyük Pers Krallığını ayağa kaldırmak isteyen Şah Tahmasb; bir yanda Yemendeki Zeydî İmamları, diğer yanda Hind Okyanusundaki Portekiz sömürgecileri… Nerede birinin başı ağrısa ona ilaç olmaya çalışıyor. Katolik zulmünden muzdarip Protestanlar da ona başvuruyor, Portekiz mezaliminden yılmış olan Gucurat Devletinin halkı da. Gözleri aynı anda hem İspanyayı, hem Sanayı (Yemen) hem de Tancayı (Fas) görmek zorunda. Sultan Süleyman, bu sürede yine muhteşem kadrosuyla pusuya pusu, oyuna oyun kurarak düşmanı kendi memleketinde çaresiz duruma düşürecek; oynanan oyunlar karşısında devletin ebed-müddet olabilmesi için en sevdiği arkadaşından da ciğerpâresi evlatlarından da vazgeçecektir.

Kanuninin Afrika siyaseti neydi? Osmanlı için Yemen neden mühimydi? Asrının dehası Mimar Sinanı kim keşfetti? Şarlken Cezayirde nasıl hezimete uğratıldı? Barbarosun son deniz seferinde neler yaşandı? Estergon Kalesi nasıl fethedildi? Kanuninin gözbebeği Şehzade Mehmed, 22 yaşında neden öldü? Kanuni ile Şah Tahmasb içindeki kıyasıya karşılaşmada neler yaşandı? Meşhur denizci Piri Reis neden idam edildi? Şehzade Mustafa neden hal edildi? Hürrem Sultan nasıl vefat etti? Kanuninin hasta yatağındaki son seferi Zigetvarda neler yaşandı?

Zihinlerde yer etmiş bir çok sorunun cevabını bu kitapta bulacak, heyecanla beklenen macerasın sonunu bir solukta okuyacaksınız…

Kanuni’nin Akıl Oyunları Talha Uğurluel Timaş Yayınları KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu

Yorum yapın